Emeğe saygı kısa film ödülleri verildi

Emeğe saygı kısa film ödülleri verildi

Hak-İş Konfederasyonu'nun düzenlediği 'Emeğe Saygı' temalı Kısa Film Yarışması'nda ödüller sahiplerini buldu.

24 Aralık 2015 - 02:09
Sponsorlu Bağlantılar---

Bu sene dördüncüsünü gerçekleşen Emeğe Saygı temalı Hak-İş Kısa Film Yarışması'nda ödüller sahiplerine ulaştı.
HAK-İŞ ile Kültür ve Turizm Bakanlığı'nın birlikte düzenlediği yarışmanın ödül töreni Necip Fazıl Kısakürek Kültür Merkezi’nde gerçekleştirildi. Yarışmada, En İyi Film Birincilik Ödülünü 'Emeğin İçindeki Gizem' adlı kısa filmle Abdülkadir Taş, ikincilik ödülünü 'Rüzgar Gülü' adlı filmle Muhammet Emin Altınkaynak, üçüncülük ödülünü 'Kömür Kızı' adlı filmle Yunus Sağdıç aldı.
Necati Çelik Jüri Özel Ödülünü, 'Salyangozun Yolculuğu' kısa filmiyle Şenol Çöm, Jüri Özel Ödülüne ise 'Hayaller Engel Tanımaz' kısa filmiyle Recep Dere'ye verildi.
Hak- İş Konfederasyonu Genel Başkanı Mahmut Arslan, "Hiçbir demokratik, gelişmiş, çağdaş ülkede bir bölüm dizi 3 saatte bitmez. Bu ülkede 3 saatlik dizi yayınlanıyor. Her hafta 3 saatlik dizileri yetiştirmek için sinema ve televizyon emekçilerinin ne büyük mağduriyetler yaşadığını görüyoruz" diyerek emekçilerin haklarını savundu.
Sinema, tiyatro gibi kültür dallarının temelinde insan ve emek olduğunun altını çizen Arslan, "Emeğin sanat ve kültürden ayrılamamalı. Ne ILO ne ülkemizdeki mevzuatın kabul edemeyeceği, saygın iş kavramının çok ötesinde bir sistemle karşı karşıyayız. Reyting uğruna, daha çok kazanma, daha fazla seyredilme uğruna emekçilerin istismar edilmesine asla gönlümüz razı değil" ifadelerini kullandı.

 

Sponsorlu Bağlantılar---

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Konya'da yanlışlıkla öldürüldükleri ortaya çıkan yaşlı çift cinayetini katil piknikte söylemiş
Konya'da yanlışlıkla öldürüldükleri ortaya çıkan yaşlı...
Bitcoin BTC düşüş ve yükseliş eğilimi
Bitcoin BTC düşüş ve yükseliş eğilimi