Emine Bulut’u cinayetinde müebbet hapise itiraz

Emine Bulut'u cinayetinde müebbet hapise itiraz

Kırıkkale'de eski eşi tarafından öldürülen Emine Bulut cinayetinde yeni gelişme yaşandı. Ben ölmek istemiyorum, kızının da 'anne lütfen ölme' diye feryat ettiği acı olayda avukat itiraz etti.

22 Ekim 2019 - 19:12
Sponsorlu Bağlantılar---

Kırıkkale'de Emine Bulut'u (38), 10 yaşındaki kızının gözü önünde öldüren babaya verilen müebbet hapis cezasına itiraz edildi.
Geçen 18 Ağustos'ta, Emine Bulut 6 yıl önce boşandığı eşi Fedavi Varan tarafından bir kafede bıçaklandı. Ağır yaralanan Emine Bulut, hastanede hayatını kaybederken, yaralı halde kafeden çıkarılırken 'ben ölmek istemiyorum', kızının da 'anne lütfen ölme' diye feryat etmesi hafızalara işlenmişti.
Olay sonrasında gözaltına alınarak tutuklanan Fedai Varan'a, Kırıkkale 1'nci Ağır Ceza Mahkemesi'nde 'kasten adam öldürme' suçundan müebbet hapis cezası verilirken, cezada indirimi de uygulanmadı.

MÜEBBET HAPİS CEZASINA İTİRAZ

Acılı Bulut ailesinin avukatı, cinayet sanığı Fedai Varan hakkında verilen müebbet hapis cezasına itiraz etti. İstinaf Mahkemesine başvuran avukat, Fedai Varan'ın Emine Bulut'u tasarlayarak öldürdüğünü ileri sürerek, cezanın ağırlaştırılmış müebbet olması gerektiğini iletti.
Avukat Turgay Özcan, dava dosyasında Emine Bulut'un minibüsten eski eşi Varan tarafından zorla indirilmesi ve karakola girip çıktığı görüntülerin bulunmadığını, bu nedenle savcılığın ihmali olduğunu savunarak "Bana göre mahkeme sanık vekilinin tüm taleplerini reddetti, bir tanesini kabul etmiş gibi oldu. İstinaftan her şey çıkabilir. Bu kişi Emine Bulut'un yanına belinde bıçakla gidiyor. Daha önce planladı ve gitti. Bunu kasten yaptı ve bir pişmanlık göstermedi. Bu yaptığı hareketi dışarı çıksa yine yapabilecek bir insan. Ağırlaştırılmış müebbeten başka çıkar yolu yok" dedi.
 

Sponsorlu Bağlantılar---
Kaynak: Haber Merkezi

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Bitcoin BTC düşüş ve yükseliş eğilimi
Bitcoin BTC düşüş ve yükseliş eğilimi
Güldüren yüz Kemal Sunal yaşıyor mu, öldü mü reklam filmi dikkat çekti
Güldüren yüz Kemal Sunal yaşıyor mu, öldü mü reklam filmi...