Emniyet TSK ve diğer kamu kuruluşlarında OHAL KHK’sı ile ihraç...

Emniyet TSK ve diğer kamu kuruluşlarında OHAL KHK'sı ile ihraç edilenlerin listesi

Başbakan Binali Yıldırım, OHAL kalkmadan son KHK yayınlanacak açıklaması sonrasında emniyet, TSK asker ve diğer kamu kuruluşlarında ihraç edilenlerin listesi yayımlandı. Son KHK'da ihraç edilenlerin listesi resmi gazete yer aldı.

07 Temmuz 2018 - 00:42 - Güncelleme: 07 Temmuz 2018 - 01:02

18 Temmuz'da sona erecek olan OHAL öncesinde son ihraçların yer aldığı Kanun Hükmünde Kararname KHK yayımlandı.

Başbakan Binali Yıldırım, OHAL sona ermeden geniş kapsamlı ihraç listesinin 07 Temmuz  gecesi listenin yayımlanacağını açıklamıştı. Herkes yeni KHK'yı merakla beklerken 699 sayılı OHAL'in son KHK'sı yayımlandı.

Emniyette yüzlerce polis, Türk Silahlı Kuvvetlerinde yüzlerce asker ve diğer kamu kuruluşlarında çok sayıda memur devlet memurluğu görevinden ihraç edildi. FETÖ ve PYD soruşturmaları kapsamında yüz binlerce kamu görevlisi ihraç edilirken, en son kapsamlı ihraç listesi 18 Temmuz  öncesinde duyuruldu.

Listede ağırlıklı olarak emniyet ve TSK içerisindeki görevliler yer alıyor. Bu konuda Başbakan Binali Yıldırım, özellikle emniyet ve TSK içerisinden yoğun olarak ihraçların yaşanacağını açıklamıştı.

24 Haziran seçimleri öncesinde OHAL'in uzatılması yönünde bir karar olmadığı, 18 Temmuz'da kendiliğinden sona ereceği belirtilmişti.  Son KHK ile TSK, Emniyet ve diğer devlet kurumlarından 10 bini bulan Fetullahçı Terör Örgütü ihraçlarının yer alacağı kamuoyunda duyulmaya başlamıştı.

15 Temmuz 2016 FETÖ darbe girişimi sonrasında 20 Temmuz 2016'da çıkarılan OHAL günümüze kadar 7 kez uzatıldı.

HERKES RESMİ GAZETEYE ODAKLANDI

Başbakan Binali Yıldırım'ın 'Bu gece KHK çıkacak' açıklamasının ardından yüz binlerce kamu görevlisi  Resmi Gazete'nin yayınlandığı siteye yoğunlaştı. Aşırı derece yoğunluk yaşanırken merakla beklenen 699 sayılı KHK yayımlandı. Terörle mücadele kapsamında ihraçlar uzun zamandır devam eden soruşturmalar,  istihbarat çalışmaları ve diğer bilgiler doğrultusunda belirlenen isimlere yönelik gerçekleşti. İhraç edilenlerin durumlarının yeniden değerlendirilmesi için OHAL komisyonuna yasal başvuru yapması gerekiyor ve hukuk yolu ise açık.

OHAL KHK'SININ İLK BÖLÜMÜ tıkla

KHK YAYIMLANDI SİTE YOĞUNLUKTAN AÇILAMADI

Resmi gazetede yayımlanan KHK'ya binlerce kişinin ulaşmak istemesi üzerine yoğunluk nedeniyle erişim sağlanamadı. Resmi siteye erişim şuan dururken sistemin düzelmesinin ardından tam liste yayımlanacak.

 

Kaynak: Haber Merkezi

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Haluk Levent'ten 29 Ekim'de konser verecek
Haluk Levent'ten 29 Ekim'de konser verecek
Özcan Deniz bir yıldır evli olduğu eşinden boşandı
Özcan Deniz bir yıldır evli olduğu eşinden boşandı