• Reklam
  • Reklam
Enerjide yerli ve milli vurgusu 

Enerjide yerli ve milli vurgusu 

MMO Samsun Şube Başkanı Kadir Gürkan, ”Enerji üretimine yönelik cihazların üretiminde yerli ve milli üreticilerimizin gelişimini önemsiyoruz.” dedi.

17 Mart 2018 - 16:02

Makine Mühendisleri Odası (MMO) Samsun Şube Başkanı Kadir Gürkan, enerji üretimine yönelik cihazların üretiminde yerli ve milli üreticilerin gelişiminin önemli olduğunu söyledi.

Makina Mühendisleri Odası Samsun Şube, Özer Teknik ve Solimpeks Yenilenebilir Enerji Sistemleri işbirliği ile üyelerine yönelik Anemon Otel’de “Yenilenebilir Enerji Sistemleri, Isı Pompası, Güneş Enerjisi, PV ve PVT Hibrit Sistemler” semineri düzenlendi.

Seminerde açılış konuşması yapan MMO Samsun Şube Başkanı Kadir Gürkan “Yenilenebilir enerji de regülasyonlar için gelişmiş ülkeler adres gösteriliyor. Bu nedenle enerji üreten cihaz ve ekipmanların üretiminde yerli ve milli üretimin gelişimi çok önemli. İthalat ağırlıklı yenilenebilir enerji üretimi yatırımlarında işletme sonrası oluşan maliyetlerin ve tedarik süreçlerinin, yatırım sürecinde öngörülen  fayda maliyet hesaplarının gerçekleşmemesine yol açıyor. Yenilenebilir enerji yatırımının karlılığını düşürmeye sebebiyet vermektedir. Devletimizin yenilenebilir enerji yatırımlarına yönelik çok çeşitli ve ciddi kaynak içeren destek sistemleri oluşturmakta, bu desteklerin ise verimli bir şekilde değerlendirilmesi gerekmektedir.” Dedi.

Seminerde Solimpeks Türkiye Genel Müdürü Gazi ÇELEBİ ve Solimpeks Mühendislik Departmanı Sorumlusu Can Demirbolat tarafından katılımcılara “Yenilenebilir Enerji Sistemleri, Isı Pompası, Güneş Enerjisi, PV ve PVT Hibrit Sistemler” gibi konularda bilgi verildi.

Kaynak: Saat Başı Haber

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Sorunlara ortak çözüm
Sorunlara ortak çözüm
Samsun'da doğu ve batıya 1'inci sınıf sanayi siteleri
Samsun'da doğu ve batıya 1'inci sınıf sanayi siteleri