Erdoğan’dan Fenerbahçe Beşiktaş maçı olaylarına ilk...

Erdoğan’dan Fenerbahçe Beşiktaş maçı olaylarına ilk değerlendirme

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Fenerbahçe-Beşiktaş maçında çıkan olaylarla ilgili "Bu futbol terörürünün ötesinde bir kumpas da var. Tribünlerdeki terörü birileri organize etti" ifadesini kullandı.

20 Nisan 2018 - 15:56

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Fenerbahçe-Beşiktaş maçında çıkan olaylarla ilgili flaş değerlendirmede bulundu.

Gazetecilerin sorularını cevaplayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, büyük derbide yaşananlarda bir kumpas olduğuna dikkat çekti.  Şenol Güneş’in başına gelenlerin kabul edilebilir bir şey olmadığını kedisini arayarak geçmiş olsun dileklerini ilettiğini ifade eden Erdoğan, Fenerbahçe, Beşiktaş başkanlarını aradığını, Gençlik ve Spor Bakanlığının konuyu yakından takip edeceğini TFF’den ne sonucun çıkacağını bekleneceklerini kaydetti.

KUMPAS VAR

“Bu konu ciddi manada bizi üzdü” diyen Erdoğan, “ İstanbul’a indiğim anda olaya şahit oldum. Bu futbol teröründen öte bir şey. Burada açık konuşmam lazım burada bir kumpas da var. Dikkat ettiyseniz olay hep korner köşelerinde oldu. Dört korner köşesinde bunlar yaşandı. Tribünlerdeki terörü birileri organize etti. Bu kendiliğinden olan bir şey değil. Maç gayet güzel gidiyor. Quaresma kornerini atacak, yok çakmakmış şuymuş buymuş atılıyor. Böyle bir şey olamaz.” dedi.

ŞENOL HOCANIN BAŞINA GELENLER

Şenol Güneş’in başına gelenlerden derin üzüntü duyduklarını dile getiren Erdoğan, “Bakıyorsunuz Şenol Hoca’nın başına gelen olay. Bunlar kabul edilebilir şeyler değil. Keşke Tolga da orada bir yanlışın içine girmeseydi. Şenol Hoca’ya yapılan affedilecek bir şey değil. Ben Şenol Hoca’yı, Fikret Başkanı, Aziz Başkanı aradım görüştüm. TFF bakalım neler çıkaracak. Biz de Spor Bakanlığımızla üzerine gideceğiz. En çok üzüldüğüm şey de şu, tribünlerde hanımlarımızın, kızlarımızı gitmesini isteyişimizin amacı neydi? Fair Play’i sağlamaktı. Olay ama neredeyse tam tersine döndü. Bu katlanılır yenilir yutulur bir şey değil.” diye konuştu.

Kaynak: Saat Başı Haber

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Haluk Levent'ten 29 Ekim'de konser verecek
Haluk Levent'ten 29 Ekim'de konser verecek
Özcan Deniz bir yıldır evli olduğu eşinden boşandı
Özcan Deniz bir yıldır evli olduğu eşinden boşandı