Erdoğan, Temenni ederim Afrin akşama kadar düşmüş olur

Erdoğan, Temenni ederim Afrin akşama kadar düşmüş olur

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Zeytin Dalı Operasyonun başarılı ve sivillere yönelik büyük bir hassasiyetle devam ettiğini belirterek, "Temenni ederim ki akşama kadar inşallah Afrin tamamen düşmüş olur" dedi.

14 Mart 2018 - 12:31 - Güncelleme: 14 Mart 2018 - 12:45

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Zeytin Dalı Operasyonun başarılı ve sivillere yönelik büyük bir hassasiyetle devam ettiğini belirterek, "Temenni ederim ki akşama kadar inşallah Afrin tamamen düşmüş olur" diyerek operasyonun son durumu hakkında bilgilendirdi.

Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde 46. Muhtarlar Toplantısı gerçekleşti. Külliye'de muhtarlarla buluşan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, önemli mesajlar verdi. Terör örgütlerinin sınır hattından temizlenmesi için devam eden Zeytin Dalı Operasyonu'na değinen Erdoğan, Afrin'in bugün tamamen terör örgütlerinden kurtarılabileceğini açıkladı. Cumhurbaşkanı, "Temenni ederim ki akşama kadar inşallah Afrin tamamen düşmüş olur" dedi.

Konuşmadan bölümler.

Afrin'de kullandığımız silahların yüzde 65'i tamamen yerli. 

Operasyonunun 50. gününde 3500'e yakın terörist etkisiz hale getirildi. 

Şehirden çıkan sivilleri canlı kalkan olarak kullanıyorlar. 

Şimdide yapacağımız aynısıdır. Afrin'i terörislerden Münbiç'i, Fırat'ın doğusunuda teröristlerden temizleceğiz. Hedef topraklar değil, hedef bölgeyi tamamen terösitlerden arındırmaktadır. Yakında daha güçlü bir şekilde oraları teröristlerin başına yıkacağız. Bizi terör örgütleriyle tehdit edilmesine fırsat vermeyeceğiz. 

Kaynak: Saat Başı Haber

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Gazeteciler milletin sesi ve vicdanıdır
Gazeteciler milletin sesi ve vicdanıdır
 Samsun Kazanacak
Samsun Kazanacak