Eski müsteşar yardımcısı Aslan Karanfil tutuklandı

Eski müsteşar yardımcısı Aslan Karanfil tutuklandı

Samsun'da bir dönem İl Özel İdare Genel Sekreter görevini yapan eski müsteşar yardımcısı Aslan Karanfil, FETÖ soruşturması kapsamında Ankara'da tutuklandı.

11 Mayıs 2018 - 21:09 - Güncelleme: 11 Mayıs 2018 - 21:28

Samsun'da bir dönem kapatılan İl Özel İdaresi'nin Genel Sekreterlik görevini yapan daha sonra Gençlik ve Spor Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı olan KHK ile memuriyetten ihraç edilen Aslan Karanfil, FETÖ soruşturması kapsamında tutuklandı.

Uzun yıllar kapatılan Samsun İl Özel İdaresi'nin genel sekreterliğini yapan daha Gençlik ve Spor Bakanlığı'na müsteşar yardımcısı olarak atanan Aslan Karanfil, bakan değişikliği sonrasında müsteşar olarak atanmıştı. 15 Temmuz darbe girişiminin ardından KHK ile memuriyetten ihraç edilen Aslan Karanfil, önceki gün Samsun'undaki evinde gözaltına alınarak Ankara'ya gönderildi.

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'nın yürüttüğü soruşturma kapsamında FETÖ üyeliği suçlamasıyla mahkemeye sevk edilen eski bürokrat çıkarıldığı mahkemece tutuklandı.

Aslan Karanfil, bir dönem AK Parti'den Milletvekili aday adayı olmasına rağmen daha sonra MHP'den Samsun Milletvekili aday adayı da olmuştu.

Kaynak: Saat Başı Haber

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Adnan Hazır annesini kaybetti
Adnan Hazır annesini kaybetti
Usta isim Vehbi Tezcan'dan konser
Usta isim Vehbi Tezcan'dan konser