Fındık fiyatı belirlendi

Fındık fiyatı belirlendi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Toprak Mahsulleri Ofisleri aracılığıyla 1 Kasım 2018 tarihinden itibaren levant kalite fındığın kilosu 14 liradan, Giresun kalite fındığın kilosunu da 14,5 liradan almaya başlanacağını açıkladı. Kayıtlı üreticilere ayrıca kilogram başına 2 TL destekleme verilecek.

26 Ekim 2018 - 16:53
Sponsorlu Bağlantılar---

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, fındık fiyatı konusunda beklenen açıklamayı yaptı.

Genişletilmiş İl Başkanları Toplantısı’nda yaptığı konuşmada Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Konuşmasının sonunda fındık üreticilerinin fındık alımındaki fiyatlarla ilgili talep ve beklentilerine değinen Cumhurbaşkanı Erdoğan, şu açıklamalarda bulundu: “Fındık fiyatlarının yine düşmeye başlaması üzerine Toprak Mahsulleri Ofisi’ni son anda biz dedik ki bir kez daha devreye sokalım. Çünkü alavereciler var, onlar geliyor benim fındık üreticisi kardeşimi köşeye sıkıştırıp onların elinden mahsulünü alıyor. Biz bunlara fırsat vermeden şimdi Toprak Mahsulleri Ofisimizle 1 Kasım 2018 tarihinden itibaren levant kalite fındığın kilosu 14 liradan, Giresun kalite fındığın kilosunu da 14,5 liradan almaya başlayacağız. Kayıtlı fındık alımlarında kilo başına 2 lira da destekleme ödemesi yapıyoruz, dolayısıyla üreticimizin eline fındığın her kilosu 16 lira veya 16,5 liraya geçmiş oluyor. Toprak Mahsulleri Ofisi’nin stoklarına geliyorum şimdi, bu stoklardan da 10 bin ton fındığı FİSKOBİRLİK’e teminat karşılığı vererek bu kurumumuzu da ayrıca desteklemiş oluyoruz. Böylece FİSKOBİRLİK’in fındıkla ilgili görevlerini yerine getirebilmesine, çalışanlarına böyle bir imkân sağlamış oluyoruz.”

Cumhurbaşkanı Erdoğan, verdiği müjdenin, fındık üreticilerine, ihracatçılara ve ürünü kullanan tüm sektörler için hayırlı ve bereketli olması temennisinde bulunarak sözlerini tamamladı.

Sponsorlu Bağlantılar---
Kaynak: Haber Merkezi

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Bitcoin BTC düşüş ve yükseliş eğilimi
Bitcoin BTC düşüş ve yükseliş eğilimi
Güldüren yüz Kemal Sunal yaşıyor mu, öldü mü reklam filmi dikkat çekti
Güldüren yüz Kemal Sunal yaşıyor mu, öldü mü reklam filmi...