Formula 1, 9 yıl aradan sonra Türkiye’de

Formula 1, 9 yıl aradan sonra Türkiye’de

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, 9 yıl sonra ilk defa Türkiye'de gerçekleşek olan sezonun on dördüncü yarışı Formula 1 DHL Turkish Grand Prix 2020 hakkında bilgi verdi.

13 Kasım 2020 - 18:22
Sponsorlu Bağlantılar---

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, sezonun on dördüncü yarışı Formula 1 DHL Turkish Grand Prix 2020’nin 13-14-15 Kasım tarihinde Intercity İstanbul Park’ta gerçekleştirileceğini söyledi.

Bakan Karaismailoğlu, “Pazar günü ülkemize, İstanbul'umuza yakışan gurur verici bir yarışmaya ev sahipliği yapmanın sorumluluğunu ve heyecanını üzerimizde hissediyoruz. Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı olarak Formula 1 gibi dünyanın en çok ilgi gören yarışlarından birine ev sahipliği yapmaktan hem de böyle bir yarışmaya katkıda bulunmaktan hepimiz gurur duyuyoruz, onur duyuyoruz.” dedi.

YENİLENEN FORMULA 1 PİSTİNDE İNCELEMELERDE BULUNDU

Bakan Karaismailoğlu, yenilenen İntercity Formula 1 pistinde incelemede bulunarak, düzenlenen E-scooter yarışının stardını verdi. Yarışmanın ödül töreninde yarışmacı influencer’lara ödüllerini takdim eden Bakan Karaismailoğlu, ardından bir basın açıklaması yaptı.

Dünyanın en önemli spor organizasyonlarından Formula 1'in 9 yıl aradan sonra önümüzdeki hafta yeniden Intercity İstanbul Park’ta düzenleneceğini aktaran Bakan Karaismailoğlu, “Biliyorsunuz 10 Ekim’de biz buradaydık. Asfalt kazıma ve yenileme işine başlamıştık. Arkadaşlarımız ince detay isteyen, ince bir mühendislik isteyen çalışmayı başarı ile tamamladılar.  Tüm dünyadan milyonlarca izleyicisi bulunan, ülkelerin tanıtım faaliyetlerinde en önemli spor organizasyonları arasında yer alan Formula 1, sezonun on dördüncü yarışı Formula 1 DHL Turkish Grand Prix 2020 olarak 13-14-15 Kasım tarihinde Intercity İstanbul Park’ta gerçekleştirilecek.” diye konuştu.

ÖRNEK PROJELER HAZIRLANIYOR

Bakan Karaismailoğlu, mevcut pistte 5 santimetre kalınlığında taş mastik asfalt kaplamasıyla 11 bin 170 ton asfaltın kullanıldığını belirterek Formula 1 pilotlarının pisti önümüzdeki hafta test edeceğini söyledi. Bakan Karaismailoğlu “Ülkemizin her bir noktasında ülkemiz için gurur, dünya için örnek projeler yapıyoruz. Bugün yine Sayın Cumhurbaşkanı'mızla birlikte Kahramanmaraş'ta Karadeniz'i Akdeniz'le buluşturacak, bağlayacak Göksun - Kahramanmaraş Yolu'nun açılışını yapacağız. Mevcut yolda 11 adet tünel bulunmakta. Tünellerin uzunluğu tek tüp olarak 16 bin 300 metre, çift tüp olarak da yaklaşık 33 bin metre uzunluğunda. 11 adet tünelli olan 80 kilometrelik yolu 64 kilometreye indiren, hem bölgemiz hem ülkemiz açısından lojistik koridor olarak önemli bu yolun açılışı için birazdan Kahramanmaraş'a geçeceğiz.” ifadelerine yer verdi

Sponsorlu Bağlantılar---
Kaynak: Ulaştırma Bakanlığı

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Bitcoin BTC düşüş ve yükseliş eğilimi
Bitcoin BTC düşüş ve yükseliş eğilimi
Güldüren yüz Kemal Sunal yaşıyor mu, öldü mü reklam filmi dikkat çekti
Güldüren yüz Kemal Sunal yaşıyor mu, öldü mü reklam filmi...