Gençlik olduğu sürece ancak biz dinamik kalabiliriz

Gençlik olduğu sürece ancak biz dinamik kalabiliriz

AK Parti Genel Başkan Yardımcı Karaaslan, "Cumhurbaşkanımız gençlerle birlikte aynı hayali kurmayı başarabilmiş bir liderdir. Bugün o hayali paylaşıyoruz. Bizi bir araya getiren bu paylaştığımız ortak hayaldir" dedi.

05 Şubat 2018 - 19:13

AK Parti Kastamonu İl Gençlik Kolları 5. Olağan Kongresi'ne AK Parti Çevre, Şehir ve Kültürden Sorumlu Genel Başkan Yardımcı ve Samsun Milletvekili Çiğdem Karaaslan'ın katılımlarıyla gerçekleşti. 
Kastamonu İl Merkezi'nde bir konferans salonunda düzenlenen kongrede konuşma yapan Karaaslan, Türkiye'nin zor bir dönemden geçtiğini söyledi.

AK Parti'nin millet iradesini merkeze alan bir parti olduğuna dikkat çeken Karaaslan, "Recep Tayyip Erdoğan, gençlerin ülke siyasetine ve geleceğine yön verebileceğine inanmış bir liderdir. Cumhurbaşkanımız gençlerle birlikte aynı hayali kurmayı başarabilmiş bir liderdir. Bugün o hayali paylaşıyoruz. Bizi bir araya getiren bu paylaştığımız ortak hayaldir. AK Parti'nin hikayesi de öyle başlamıştır. Arkasında güçlü bir inanç olursa hayaller gerçeğe dönüşür. Bu ülkenin bize çok ihtiyacı var. Bizim gibi düşünen, bizim gibi ülkenin sevdasını yüreğinde hisseden, milli ve manevi değerlerine bağlı, bayrağına, vatanına ve toprağına sahip çıkan genç nesillere çok ihtiyaç var. Bugün el birliğiyle kadınıyla genciyle yaşlısıyla erkeğiyle çocuğuyla hep birlikte olacağız." dedi.

GENÇLİK ÖNEMLİ 

AK Parti'nin kendi yöneticilerini kendi içerisinde yetiştiren bir parti olduğunu ifade eden Karaaslan, siyasette en önemli kuralın samimiyet olduğunu vurguladı. Karaaslan, "Eğer biz ilişkilerimizde birbirimize, halka karşı samimi olursak çözülemeyecek hiçbir sorun yoktur. 'Gençleri çok seviyoruz, gençleri çok önemsiyoruz, gençler bizim her şeyimiz, bugünümüz, yarınımız.' diyen siyasi figürlere lütfen dönüp bir bakın. Lafta, sözde bunları söylemek iyi güzel de hayata geçirmeye gelince 'Gençler ne anlar?' diye fısıldaşanlardır onlar. 'Ne gerek var, 18 yaşındaki çocuk Meclis'te milletvekili mi olacak?' diyenlerdir onlar. Onlar maalesef size ve sizin gücünüze güvenmeyenlerdir ama biz AK Parti olarak gençliğe inanıyoruz. Gençlik olduğu sürece ancak biz dinamik kalabiliriz. Gençlik olduğu sürece kabımıza sığmaz taşarız. Gençler bizim yol arkadaşımız olduğu sürece eskimeyiz, yıpranmayız. Gençlerin bakış açılarına ihtiyacımız var. Gençlerin vizyonuna ihtiyacımız var. İşte o nedenle 30 olan seçilme yaşını 25'e ve daha sonra 'Bu da yetmez' diyerek 18'e getirdik." diye konuştu.

 

Kaynak: Haber Merkezi

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Kızılırmak Deltası Turizm ve Cazibe Merkezi Olacak
Kızılırmak Deltası Turizm ve Cazibe Merkezi Olacak
'Samsun'u birlikte yöneteceğiz'
'Samsun'u birlikte yöneteceğiz'