• Reklam
  • Reklam
Girişimci kadınların başarısı anlatıldı

Girişimci kadınların başarısı anlatıldı

Başarılı kadınlar OMÜ’lü öğrencilere yaşam ve başarı hikayelerini anlattı.

01 Mart 2018 - 16:26

Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) Mühendislik Fakültesi Endüstri Mühendisliği Bölümü Mükemmellik Topluluğunun organize ettiği “Mükemmel Kadınlar Mükemmel İşler” temalı programda başarı hiyakeyeri anlatıldı.
Mühendislik Fakültesi Konferans Salonu’nda düzenlenen programa, Microsoft Harikalar Yaratan Öğretmenler Türkiye Birincisi Fatma Ayan, 2015 Türkiye’nin Kadın Girişimcisi Ödülü’nü alan Mevlüde Uygun, Garanti Bankası tarafından “Türkiye’nin Gelecek Vaad Eden Kadın Girişimcisi” seçilen Aslı Elif Tanuğur, Meclis Haber Dergisi tarafından “2007 Yılının En Başarılı Girişimcisi” olarak sivrilen Fatoş Somsa, İzgören Akademi Eğitmeni ve Danışmanı Şehnaz Dereli ile OMÜ öğretim elemanı Moleküler Biyolog Dr. Gönül Solmaz konuk oldu. 
Açılış konuşmasını yapan Endüstri Mühendisliği Bölüm Başkanı Prof. Dr. Sermin Elevli, günümüzde yenilikçi olmanın, yeni iş ve hizmet modelleriyle görünür olmanın önemli bir hale geldiğini söyledi.
Programın ilk konuşmacısı İzgören Akademi Eğitmeni ve Danışmanı Şehnaz Dereli, iş hayatına nasıl atıldığını, geçirmiş olduğu merhaleleri ve bu süreçteki tecrübelerini aktarırken “Bütün bunlardan sonra hayatı sorgulamaya başladım. Aslında bende daha fazla potansiyel var, daha başka neler yapabilirim diye. İşte bu sorgulama başladığı zaman korkmayın ve hayallerinizi gerçekleştirmek adına mutlaka adım atın. Ben bu hayallerimi paylaştığımda gülenler oldu. Sürekli bir şeyler yapmak isteyen insan için rutin iş hayatı ve roller çok korkunç bir durum. Gençlerde sürekli ‘KPSS’ye girip memur olmak istiyorum algısı var. Evet bu ülkenin memurlara ihtiyacı var ancak bu ülkenin daha ziyade girişimci insanlara ihtiyacı var. Yani hayallerini gerçeğe dönüştürecek insanların kendileri göstermeleri çok önemli. Çünkü sisteme girdiğiniz zaman bütün kabiliyet ve hayallerinizi kaybettiğinizin farkına varıyorsunuz. Dolayısıyla mükemmel işler olmuyor. Lütfen şunu unutmayın: Hayata nasıl başladığımızın bir önemi yok. Önemli olan onu nasıl bitireceğimizdir.” dedi.
 

Kaynak: Saat Başı Haber

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Cumhur İttifakı adaylarımız yerelde kalkınmanın, hizmetin kaptanı olacak
Cumhur İttifakı adaylarımız yerelde kalkınmanın, hizmetin...
Doğalgaz için ilk kazma vuruldu
Doğalgaz için ilk kazma vuruldu