Gönüllerin yazarı Samsun’da

Gönüllerin yazarı Samsun'da

Samsun'da uzun süre gazetecilik yaptıktan sonra kamuda göreve başlayan ve 'Atları Uçuruma Sürmek' kitabıyla dikkatleri çeken Yazar Emin Gürdamur, Samsunlu sevenleriyle buluştu.

12 Nisan 2018 - 14:28

Samsun İlkadım Belediyesi tarafından düzenlenen Okur Yazar Buluşmalarının konuğu ilk kitabı ile edebiyat dünyasına başarılı bir giriş yapan Yazar Emin Gürdamur oldu.

İlkadım Belediyesi Acem Tekkesi ve Sohbet Evinde gerçekleştirilen söyleşi ve imza günü her yaştan edebiyat hayranlarını bir araya getirdi. Okur Yazar Buluşmaları programı kapsamında gerçekleştirilen etkinliklerde her programda başka bir yazar Samsunlularla buluşarak hem söyleşi hem de imza günü etkinliği gerçekleştiriliyor. Edebiyat dünyasının usta isimlerini buluşturan etkinliklerin son konuğu Samsun'da uzun süre gazetecilik yapan ve kamu göreviyle Ankara'da yaşamaya başlayan Emin Gürdamur, söyleşi ve imza gününde sevenleriyle buştu.

HAYATA BAKIŞI NİTELİKLİ EDEBİYAT BELİRLİYOR

Atları Uçuruma Sürmek kitabıyla dikkat çeken yazar Gürdamur; “Okunan ve yazılan her eserin kendine göre bir değeri olsa da özellikle muhafazakar edebiyatçıların her zaman nitelikli eserlere imza atması gerekir. Edebiyatı edebiyat olarak görmeli ve bizim eserlerimizde dünya genelinde beğenilir eserler olmalıdır. Nitelikli edebiyat hayata bakışımızı belirler bu nedenle çok okumalıyız” dedi.

İlkadım Belediyesi Başkan Yardımcısı Musa Yüksel, birim müdürleri ve her yaştan vatandaşın ilgi gösterdiği programın sonunda sevenlerinin kitaplarını imzalayan Gürdamur, günün anısına hazırlanan Saat Kulesi Tablosunu İlkadım Belediyesi Başkan Yardımcısı Musa Yüksel’in elinden aldı.

Kaynak: Saat Başı Haber

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Kızılırmak Deltası Turizm ve Cazibe Merkezi Olacak
Kızılırmak Deltası Turizm ve Cazibe Merkezi Olacak
'Samsun'u birlikte yöneteceğiz'
'Samsun'u birlikte yöneteceğiz'