Hakan Durmuşoğlu, AK Parti’den milletvekili aday adayı oldu 

Hakan Durmuşoğlu, AK Parti'den milletvekili aday adayı oldu 

İnşaat Mühendisi genç isim Hakan Durmuşoğlu, AK Parti’den milletvekili aday adaylığını açıklayarak başvurusunu yaptı.

28 Nisan 2018 - 17:52 - Güncelleme: 28 Nisan 2018 - 18:37

TÜGVA Samsun İl temsilciliği görevini yürüten İnşaat Mühendisi Hakan Durmuşoğlu, AK Parti’den milletvekili aday adaylığını açıkladı.
AK Parti İl Başkanlığı’na gelen Hakan Durmuşoğlu, geniş katılımla yaptığı basın toplantısının ardından aday adaylığını açıkladı. AK Parti gençlik kollarında daha önce görev alan ve Samsunun tanınan başarılı simalarından olan, gençlik projeleriyle öne çıkan Hakan Durmuşoğlu, resmi başvurusunu gerçekleştirdi.
Basın açıklaması yapan Durmuşoğlu, “21 Ocak 1987 yılı Samsun’da doğdum. İlkokulu 23 Nisan İlköğretim Okulunda, Liseyi Samsun Anadolu Lisesinde tamamlayarak lisans eğitimimi Aksaray Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Bölümünde bitirdim. Sektörel ve mesleki anlamda kendimi geliştirmek üzere yurtdışına; Azerbaycan’ın başkenti Bakü’ye, bir İngiliz inşaat şirketinde proje yöneticiliği  pozisyonunda çalışmak üzere gittim. Evliyim, 1 erkek çocuk babasıyım. Çok iyi derecede İngilizce ve Rusça bilmekteyim. Aktif siyasi hayatıma henüz 19-20’li yaşlarımda AK Parti Aksaray merkez teşkilatı üniversite birimi bünyesinde çalışarak başladım ve o dönem MÜSİAD Aksaray şubesi bünyesinde sivil toplum hizmeti adına genç MÜSİAD da proje faaliyetlerine başladım.” dedi.

GENÇLİK VE KENTİMİZ İÇİN HİZMET ETTİK

Samsun dönüşünde AK Parti Samsun İl Gençlik Kolları Dış İlişkiler Başkanlığı görevini üstlendiğini anımsatan Durmuşoğlu, açıklamasını şöyle sürdürdü; “Aynı zamanda MÜSİAD Samsun Şube ana kademe yönetim kurulu üyesi olarak da sivil topluma önem verip, birçok çalışmada bulunmaya gayret gösterdim. 2015 yılında Türkiye Gençlik Vakfı Samsun Kurucu İl Temsilcisi olarak göreve atandım. Ortaokul lise ve üniversiteli genç kardeşlerimize, 17 ilçedeki teşkilatlarımızla birlikte hizmet etmeyi gönüllü teşekkül olan vakfımızın bünyesinde icra etmeye çaba sarf ettik. Yine bu 3 yıllık başkanlığım dönemimde, yönetim kurulu ve koordinatör yol arkadaşlarımın samimi gayretleri ile Tekkeköy ilçemizdeki imam-hatip ortaokulu ve lisesinin bulunduğu yerleşkenin bahçesine Türkiye’nin ilk gençlik külliyesinin inşasını tamamlayarak hizmete açtık. Aile ve sosyal politikalar il müdürlüğümüz ile vakfımız arasında yaptığımız çocuk evleri projesi ile, şehrimizdeki yetim yavrularımızı her hafta periyodik olarak ziyaret edip, yine vakfımıza üye olan bir kardeşimizin bu yavrularımızdan bir tanesini de evlatlık olarak almasına vesile olduk. AK Parti yılın sivil toplum farkındalık yarışmasında TÜGVA Samsun olarak, AK Parti Genel Merkezdeki bu buluşmaya davet edilip, projemiz TÜGVA down ile down sendromlu özel çocuklarımızın kendilerine ve ailelerine eğitim sağlık ve spor alanlarında hizmet ettiğimiz bu proje ile sayın Başbakanımız Binalı Yıldırım bey den bir teşekkür belgesi ve ödül aldık. Ülkemiz 17 yıllık AK parti iktidarında, küreselleşen ekonomiler ve kalkınma frekanslarına ayak uydurmuş, ulaşımda, 200 milyon yolcu kapasiteli Avrupa’nın en büyük havalimanı projesini hayata geçirerek, ecdadın İstanbulu fethettiği gibi, Avrupa’yı ulaşımda fethetmiştir. Dünyanın en derin batırma özelliğine sahip Avrasya tüneli ile, Discovery Channel belgesellerinde, artık izleyen değil, izlenen bir millet olma gururunu yine AK Parti iktidarımızın vizyonuyla gönüllere duyurmuştur.”

CUMHURBAŞKANIMIZIN HEDEF VE VİZYONLARI DOĞRULTUSUNDA ÇALIŞACAĞIZ

“Gençliğimizin en güzel yıllarını 2023-2053-2071 hedef ve vizyonlarında Sayın Cumhurbaşkanımızın işaret ettiği şekilde çalışmaktan duyduğum memnuniyeti sizlerle paylaşmak istiyorum.” Diyen Durmuşoğlu, “Cumhuriyet tarihinin en önemli seçimi olan, 24 Haziran başkanlık ve milletvekili seçimi, ülkemizin devlet üniter yapısında kurumsallaşmaya ve evrensel anlamdaki küresel gücümüze ciddi manada rijit bir direnç sağlayacaktır.  Bizler de Türkiye’nin gençleri olarak; Üstad Necip Fazılın dediği gibi ; ‘’kimse yok mu’’ diye sorulunca sağına soluna bakmadan ‘’ben’’ varım diyebilen tüm samsun gençliğinin temsilcisi olarak, doğduğum ve doyduğum şehir, memleketim Samsun’dan AK Parti samsun milletvekilliği aday adaylığımı huzurlarınızda açıklıyorum. Rabbim hakkı hak bilip hakkı savunan, batılı batıl bilip batıldan uzak duran kullarından eylesin.” İfadelerini kullandı.


 

Kaynak: Saat Başı Haber

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
İki belediye başkanı buluştu
İki belediye başkanı buluştu
Sporculara ödül
Sporculara ödül