Hamit Kılıç, Bafra Belediye Başkan adayı oldu

Hamit Kılıç, Bafra Belediye Başkan adayı oldu

AK Parti Genel Merkezi Bafra Belediye Başkan adayı olarak meclis üyesi Hamit Kılıç'ı gösterdi.

11 Mayıs 2018 - 11:11

Samsun Bafra Belediye Başkanı Zihni Şahin'in Büyükşehir Belediye Başkanı seçilmesinin ardından yerine meclis üyesi Hamit Kılıç, AK Parti'nin adayı olarak gösterildi.

Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz'ın 24 Haziran seçimleri için milletvekili aday adaylığı başvurusu üzerine istifa etmesinin ardından Bafra Belediye Başkanı Zihni Şahin, yeni Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı olarak seçilmişti.  

Bafra'da yeni başkanın belirlenmesi için yapılan temayül yoklamalarının ardından meclis üyeleri Hamit Kılıç, İsmail Kurt, Kemal Şenocak ve Ramazan Çotur mülakat için AK Parti Genel Merkezi'ne davet edildi.

Yapılan değerlendirmeler sonrasında Cumhurbaşkanı AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın oluruyla Hamit Kılıç, AK Parti'nin belediye başkan adayı olarak belirlendi.

AK Parti İl Başkanı Hakan Karaduman, kararı sosyal medya hesabından da duyurdu. Karaduman, "Bafra Belediye Başkan adayı olarak, yapılan temayül yoklaması ve istişareler sonrası Sn. Cumhurbaşkanımızın onayı ile Hamit Kılıç belirlenmiştir. Samsunmuza hayırlı olsun" dedi.

MECLİS PAZAR GÜNÜ YENİ BAŞKANI SEÇECEK

Bafra Belediye Meclisi 13 Mayıs Pazar günü olağan üstü toplanacak. Seçim gündemiyle açılan oturumda ilçenin yeni belediye başkanı belirlenecek. Seçimlerde AK Parti'nin üye sayısının çokluğu ve MHP'nin de destek verecek olması nedeniyle seçimlerde Hamit Kılıç, yeni belediye başkanı olacak.

Kaynak: Saat Başı Haber

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Adnan Hazır annesini kaybetti
Adnan Hazır annesini kaybetti
Usta isim Vehbi Tezcan'dan konser
Usta isim Vehbi Tezcan'dan konser