Hanımlara ikinci konak

Hanımlara ikinci konak

Hanımlara yönelik sosyal alanların oluşturulması için çalışmalarını sürdüren Tekkeköy Belediyesi, ikinci hanımlar konağını açtı.

01 Eylül 2018 - 10:15
Sponsorlu Bağlantılar---

Tekkeköy ilçesi Aşağıçinik Mahallesi’nde kısa sürede yapımı tamamlanan Zübeyde Hanım Hanımlar Konağının açılışı dualar eşliğinde yapıldı. 

İçerisinde bayanlara özel eğitim ve kurs salonları, çocuklar için kreş, sıbyan okulu, kafeteryası, alt katında fitness ve spor salonu ile mescit ve önünde kır düğün salonu ile üç katlı bölgede örnek bir proje olarak hayata geçen Aşağıçinik Zübeyde Hanım Hanımlar Konağı birçok sosyal, kültürel, sportif ve eğitim faaliyetlerini yerine getirecek. Aynı zamanda nişan, düğün sünnet gibi açık hava eğlence organizasyonları da konak bahçesinde gerçekleştirilebilecek. Kadınlar ilçeye kazandırılan bu konak sayesinde, boş zamanlarını yararlı etkinliklerle değerlendirerek spor ve kurslar ile çeşitli eğitimlerden ücretsiz olarak yararlanabilecek.

Hanımlar Konağı Her Türlü Etkinliğe Ev Sahipliği Yapacak                                                                                         Açılış

öncesinde konuşma yapan Tekkeköy Belediye Başkanı Hasan Togar, “Bayanlar burada birçok aktivitenin yanında her türlü eğitim ve kurslardan ücretsiz yararlanabilecekler. Yine bayanlara özel gün ve toplantılarını da bu hanımlar konağımızda yapabilecekler. Aşağıçinik Hanımlar Konağımızı diğer hanımlar konağımızdan ayıran en önemli nokta ise önünde bulunan kır düğün salonu ve yanındaki spor alanıdır. Aşağıçinik bölgesindeki düğün, nişan, sünnet gibi daha birçok eğlence ve etkinliğin açık alanda yapıldığını hesaba katarak ve daha önce evlerin önündeki açık alandaki eğlencelerde yaşanan can kayıplarını düşünerek böyle bir çalışmayı hayata geçirdik. Aşağıçinik bölgemiz ve yakın çevresindeki mahallelerimizdeki bayanlar burada boş zamanlarını değerlendirmenin yanında spor ve kurslar ile çeşitli eğitimlerden ücretsiz yararlanabilecekler. Yine hanımlar konağımızda internet ve kütüphanemiz de var. Anneler çocuklarının araştırmalarını ve ödevlerini burada yapabilecek” dedi.

 

Sponsorlu Bağlantılar---

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Konya'da yanlışlıkla öldürüldükleri ortaya çıkan yaşlı çift cinayetini katil piknikte söylemiş
Konya'da yanlışlıkla öldürüldükleri ortaya çıkan yaşlı...
Bitcoin BTC düşüş ve yükseliş eğilimi
Bitcoin BTC düşüş ve yükseliş eğilimi