Hasan Uzunlar görevden alındı disipline sevk ediliyor

Hasan Uzunlar görevden alındı disipline sevk ediliyor

Samsun Büyükşehir Belediyesi Başkanvekili Hasan Uzunlar, Büyük Önder Atatürk'le ilgili sosyal medyada tepki çeken olumsuz paylaşımları nedeniyle görevden alındı, disipline sevk ediliyor.

14 Kasım 2019 - 11:06

Samsun'da Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk'e hakaret içeren paylaşımlar yapan Hasan Uzunlar'ı AK Parti görevden aldı.

AK Parti Samsun İl Başkanı Ersan Aksu, Büyük Önder Atatürk ile ilgili sosyal medya sayfasından tepki çeken ve hakaret içerikli paylaşımlarda bulunan AK Parti Grup Başkanvekili Hasan Uzunlar'ın başkan vekilliği görevinden alındığını, disiplin kuruluna sevki için ise işlem başlatıldığını açıkladı.

Sosyal medya hesaplarından özellikle Büyük Önderin 81. ölüm yıl dönümü olan 10 Kasım'da tepki çeken paylaşımlar olduğu, daha öncede bu paylaşımları yaptığı sosyal medya hesabından tespit edilirken, konunun medyaya yansımasının ardından AK Parti hemen harekete geçerek Uzunları, görevden aldı, soruşturma açtı.

PARTİDEN İHRACI SÖZKONUSU 

AK Parti Samsun İl Başkanı Ersan Aksu, sosyal medya hesabından konuyla ilgili açıklama yaparak Hasan Uzunlar'ın başkan vekilliği görevinden alındığı, soruşturma başlatıldığını ifade etti.

İl Başkanı Ersan Aksu, "Genel Merkezimizle yaptığımız istişare neticesinde, partimizin İlkadım ve Büyükşehir Belediye Meclisi Grup Başkanvekilli Hasan uzunlar, sosyal medya paylaşımları nedeniyle grup başkanvekilliği görevlerinden alınmış, disipline sevki konusun da da gerekli işlemler başlatılmıştır" açıklaması yaptı.

Bu arada, AK Parti'de Atatürk'le ilgili daha önce olumsuz paylaşımlarda bulunan parti mensupları partiden ihraç edilmişti.

Sponsorlu Bağlantılar---
Kaynak: Haber Merkezi

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Çukur dizini bitecek mi final ne zaman yapacak
Çukur dizini bitecek mi final ne zaman yapacak
Naz Elmas kendisinden 16 yaş büyük Erol Özmandıracı ile evlendi
Naz Elmas kendisinden 16 yaş büyük Erol Özmandıracı ile evlendi