Hot Wheels otomobil, kamyon ve oyun parkuru yeni modellerini...

Hot Wheels otomobil, kamyon ve oyun parkuru yeni modellerini tanıttı

50 yıldır model ve birbirinden değişik otomobil, kamyon, oyun parkuru, oyuncaklar ile çocukların beğenisini toplayan Hot Wheels, dijital oyunlar ve yeni model araçları ile yine dikkatleri çekiyor.

06 Ağustos 2019 - 13:22 - Güncelleme: 06 Ağustos 2019 - 13:26
Sponsorlu Bağlantılar---

Amerika Birleşik Devletleri'nde 50 yıl önce başlayan serüven, şuan dünyanın bir çok noktasında çocukların en çok tercih eden oyuncakları haline geldi.

Hot Wheels, model araç yapımını çocuklar dünyasına taşıdı. Yıllar içerisinde kendini iyice geliştiren firma, bir çok model otomobil, kamyon, motosiklet, oyun parkuru, modifiye araçlar gibi ürün ağını genişletti. Özellikle 1990'larda çocuk olanlar Hot Wheels oyuncakları dünyada hafızalarına kazındı. Hot Wheels’ın ise diğer markadan kendini ayırmayı başardı. Uçuk kaçık hatta gerçek hayatta otomobil firmalarına bile tasarım tüyosu verecek oyuncaklar üretmeye başladı.

Hot Wheels’ın ana merkez üssü Kaliforniya’da bir çok tasarım yapılarak üretim hattına sokuldu. Sürekleri kendini geliştiren oyuncak firması yeni modelleri ve tarz oyuncaklar ile kedini göstermeye başladı. Dünya pazarında iyi bir yere sahip olan Hot Wheels, milyonlarca oyuncak üreterek çocukların oyun dünyasına ulaştırdı.

Oyuncak araçların yanında tarz otomobilleri de gerçek hayatta model olarak yapan firma, artık kendini kanıtlar bir hale geldi. Türkiye pazarına da uzun zaman önce giren ve günümüzde artık kalitesi ve tarz modelleri ile dikkat çeken Hot Wheels, çocukların da ilgi odağı oldu.

Model araçlar, TIR, kamyon, yarış arabaları, oyun parkurları, yarış parkurları bir çok çeşit model oyuncak mağazalarında yerini aldı. İkili, üçlü, beşli ve daha fazla paketler halinde dede satılan araçlar özellikle döküm olması nedeniyle sağlamlığıyla da dikkat çekiyor. Çocuklar kendi aralarında parkurt yaparak ta oyun oynamaya imkan bulurken, canavar yollar, renk değiştiren araçlar ise beğeni topluyor. Bir çok firmanın da model araçları yine ürün serisinde yer alıyor. ABD Hot Wheels bünyesinde çeşitli zamanlarda model araç festivalleri de düzenleniyor.

Hot Wheels yeni model araçları ve oyuncakları...

Sponsorlu Bağlantılar---
Kaynak: Saat Başı Haber

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Bitcoin BTC düşüş ve yükseliş eğilimi
Bitcoin BTC düşüş ve yükseliş eğilimi
Güldüren yüz Kemal Sunal yaşıyor mu, öldü mü reklam filmi dikkat çekti
Güldüren yüz Kemal Sunal yaşıyor mu, öldü mü reklam filmi...