İhracata yönelik sanayi gelişmek zorunda

İhracata yönelik sanayi gelişmek zorunda

Cumhur İttifakı AK Parti Samsun Büyükşehir Belediye Başkan adayı Mustafa Demir, ihracata yönelik sanayinin gelişmek zorunda olduğu bu yönde çalışmalar yapılacağını söyledi.

02 Şubat 2019 - 14:10

Cumhur İttifakı AK Parti Samsun Büyükşehir Belediye Başkan adayı Mustafa Demir, Samsun Mobilyacı İş damları Derneği (MOBİD) tarafındandüzenlenen sabah kahvaltı programına katıldı. Toplantıda sektör temsilcileriyle bir araya gelen Mustafa Demir, mobilya sektörünün sorunları ve geleceğine dair fikir alışverişinde bulundular. 31 Mart’ta yapılacak seçimler için destek isteyen Demir, "Samsun için 31 Mart dönüm noktası olacak" dedi. 

İHRACATA YÖNELİK SANAYİ GELİŞMEK ZORUNDA

Samsun’da ihracata yönelik sanayinin gelişmesi gerektiğini vurgulayan Mustafa Demir, "Samsun da lokomotif sektörler arasında olması gereken mobilya sektörünü yeniden yapılandırmak durumundayız. Mobilya sektörü hem imalat hem de teşhir alanında en fazla metrekareye ihtiyaç duyan sektördür. Eğer siz bunu sergilemez iseniz satamazsınız. Göze hitap ediyor. Özellikle mobilya sektörü zor bir sektördür. İşinizi iyi yaptığınızda ihracatı da kolay bir sektördür. Samsunun özellikle sanayileşmede, üretimde, nitelikli üretimde, katma değeri yüksek ürünleri üretmede, ihracata yönelik sanayii mutlaka geliştirmek zorundayız. Bölgeninde kalkınmasını sağlamalıyız"

KENEVİRİN ÜRETİM MERKEZİ VEZİRKÖPRÜ

Samsun’un Türkiye’nin en kaliteli ovalarına sahip olduğunu hatırlatan Demir, ‘’Bafra, Çarşamba, Terme, Vezirköprü ovalarımız çok iyi şekilde değerlendirmemiz gerekiyor. Cumhurbaşkanımızın Samsun aday tanıtım toplantısında da dile getirdiği Kenevir üretimin merkezi Vezirköprü ilçemiz olacak. Dünyanın en kaliteli tarım topraklarından bir tanesi Vezirköprü. Yakın bir gelecekte sadece kenevir üretiminin hem Samsun’a hem de Türkiye’ye katma değerini hep birlikte göreceğiz. 


 

Kaynak: Haber Merkezi

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Haluk Levent'ten 29 Ekim'de konser verecek
Haluk Levent'ten 29 Ekim'de konser verecek
Özcan Deniz bir yıldır evli olduğu eşinden boşandı
Özcan Deniz bir yıldır evli olduğu eşinden boşandı