İlk iş babalık şenliği

İlk iş babalık şenliği

Samsun İlk İş Babalık Platformu tarafından babalar günü etkinlikleri kapsamında Baba-Çocuk Şenliği yapıldı.

11 Haziran 2018 - 15:09

Yıl içerisinde yapmış olduğu farklı etkinliklerle babaların çocukları ile birlikte vakit geçirerek keyifli ve unutulmayacak anlar yaşamaları için etkinlikler düzenleyen İlk İş Babalık Platformu babalar günü için güzel bir etkinliğe imza atarak Samsun’da ilk kez düzenlenen Baba-Çocuk Şenliğini gerçekleştirdi.  

Son olarak Fidan Dikim etkinliği yaparak baba ve çocuklarını bir araya getiren İlk İş Babalık Platformu, Anne Çocuk Eğitim Vakfı’nın (AÇEV) Baba Destek Programını tamamlayan gönüllü babalardan oluşuyor. Çocuğun gelişimi ve bakımında babaların rolü ve önemine dikkat çekerek farkındalık oluşturmayı amaçlayan İlk İş Babalık Platformunun temel amacı “ilgili babalık" ve Samsun’da ilgili babaların arttırmak. 

Babalar ve Çocuklar birlikte oyunlar oynadı

Pazar günü düzenlenen şenlikte birbirinden farklı ondan fazla oyun oynandı. Babalar ile çocuklarının birlikte zaman geçirmelerine yönelik oynan oyunlarda keyif dolu anlar yaşandı. Şenliğin en ilgi çeken oyunu Tırtıl Oyunu ve Babalar Düğme Dikiyor oyunu olurken, çocukların babaları ile birlikte oyunları tamamlamaları sonrasında yaşadıkları heyecan ve mutluluk görülmeye değerdi. Hulohop, paraşüt, pinpon topu taşıma, kuyruk kapmaca ve ayak bağı gibi oyunların oynandığı şenlikte son olarak babalar ve çocukları gökyüzüne saldıkları uçurtmalarla şenliği tamamlamış oldular. 

Artık Geleneksel Baba-Çocuk Şenliği olarak düzenlenecek.

Batıpark’ ta düzenlenen ve 500’ün üstüne katılımcının yer aldığı Baba-Çocuk Şenliğinde çoğunluk baba ve çocuklarından oluştu. Katılımın yoğun olması İlk İş babalık platformu gönüllü babaları tarafındanda memnuniyet verici olarak değerlendirildi. Tamamlanan şenlik sonrasında Samsun İlk İş Babalık Platformu gönüllü babaları Samsun’da ilk kez düzenlenen Baba-Çocuk Şenliğinin bundan sonra her yıl tekrarlanarak geleneksel hale dönüştürülmesine karar verdi. 

Kaynak: Saat Başı Haber

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
'Ekonomik dar boğaz bekleyenler boş ümide kapılmasın'
'Ekonomik dar boğaz bekleyenler boş ümide kapılmasın'
Yılmaz, 'Yol haritamıza herkes katkı sağlamalı'
Yılmaz, 'Yol haritamıza herkes katkı sağlamalı'