İlk kanı Vali Şahin verdi

İlk kanı Vali Şahin verdi

Samsun Valisi İbrahim Şahin Türk Kızılayı tarafından düzenlenen ‘Samsun Kan Bağışlıyor’ kampanyasında ilk bağışı yapan oldu.

26 Ocak 2017 - 01:23
Sponsorlu Bağlantılar---

Türk Kızılayı tarafından ‘Samsun Kan Bağışlıyor’ sloganıyla kampanya başlatıldı.
Cumhuriyet Meydanı’nda kan bağışı kampanyasının startı törenle verildi. Vali İbrahim Şahin’in öncülük ettiği ‘Samsun Kan Bağışlıyor’ sloganıyla gerçekleştirilen kan bağışı kampanyasında konuşma yapan Türk Kızılayı Samsun Şube Başkanı Habip Demirel, 55 sloganıyla başlatılan kampanyaya bir günde 555 kişiye ulaşmayı hedeflediklerini söyledi.
Vali İbrahim Şahin yaptığı konuşmasında, “Samsun olarak şunu gönül rahatlığıyla söylüyoruz. Samsun kan bağışı konusunda Türkiye ortalamalarının üzerindedir. Biz Samsun plakasını dikkate alarak 55 kişi kan versin ve 555 kişiyi bugün itibariyle tamamlayalım diye kamu kurum ve kuruluşlardaki arkadaşlarımızı davet ettik. Bizde Kızılay’a kan bağışında bulunmak istedik. Türkiye'de kadın kan bağışçılarının ortalaması yüzde 12, Samsun'da ise yüzde 17'dir. Bu ortalamayı hem kadınlarımız, hem de erkeklerimiz için daha yukarıya çekmeyi hedefledik. Kan vermek insan sağlığını iyi yönde etkiliyor. Samsun’da düzenli kan bağışı yapan kamu kurum ve kuruluş amirlerini gördüğümde mutlu oluyorum. Yani kan vermenin kendi sağlığımız açısından da iyi olması bizleri heyecanlandırıyor. Bu kampanyayı başlatanlara, emeği geçenlere ve bağışcılarımıza çok teşekkür ediyorum" dedi.
Konuşmaların ardından, Vali  İbrahim Şahin olmak üzere aynı anda 55 kişi kan bağışı yaptı. 

Sponsorlu Bağlantılar---
Kaynak: Haber Merkezi

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Van'da 3 asker şehit oldu acısı Samsun, Eskişehir ve Hatay'a düştü
Van'da 3 asker şehit oldu acısı Samsun, Eskişehir ve Hatay'a...
Tarımsal atıklar toplanıyor, çiftçiler kazanıyor
Tarımsal atıklar toplanıyor, çiftçiler kazanıyor