İlkadım’da kadınlar öncelikli

İlkadım'da kadınlar öncelikli

Gümüşhaneliler Derneği Kadın Kolları Başkanlık Seçimine katılan İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok; “Hayatın her alanında kadınların aktif rol alması için her türlü desteği vermeye devam edeceğiz” dedi.

30 Nisan 2018 - 12:41

Gümüşhaneliler Derneği Kadın Kolları Başkanlık Seçimine katılan İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok; “Hayatın her alanında kadınların aktif rol alması için her türlü desteği vermeye devam edeceğiz” dedi.

İlkadım Belediyesi Acem Tekkesi ve Sohbet Evinde Gümüşhaneliler Derneği Kadın Kolları Başkanlık Seçimi gerçekleştirildi. Oldukça yoğun bir katılım ile gerçekleştirilen seçimde Gümüşhaneliler Derneği Kadın Kolları Başkanlığına Ayfer Acar seçildi. Yapılan seçimin ardından programa katılan İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok kadınların seçime gösterdiği yoğun ilginin önemli ve sevindirici olduğunu vurgulayarak yeni başkan Ayfer Acar’ı tebrik etti.

HEMŞEHRİ DERNEKLERİNİ ÖNEMSİYORUZ

Ak Parti İlkadım İlçe Başkanı Av. Hakan Ay, Ak Parti İlkadım İlçe Kadın Kolları Başkanı Halime Kesmen ve Gümüşhaneliler Derneği Başkanı Erdal Dinç’in de katıldığı programda konuşan İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok; “Hemşehri dernekleri kültürümüzün gelecek nesillere aktarılması, dayanışmanın yaşatılması ve toplumun kaynaşması adına büyük değere sahiptir. Hanım kardeşlerimizin katılımı ve böylesi yoğun ilgisi bu değeri çok daha yukarıya taşımaktadır. Hayatın her alanında kadınların varlığı büyük bir gerekliliktir. BU düşüncelerle hemşehri derneklerimize ve kadınları sosyal hayata dahil eden her türlü etkinliğe destek sağlamaya devam edeceğiz.” diye konuştu.

HER PROJEDE BAYANLAR ÖNCELİKLİ

Kadınlara yönelik yaptıkları yatırımlara ara vermeden devam ettiğini söyleyen İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok; “Hayata geçirdiğimiz ve planladığımız her projede hanım kardeşlerimizi düşünüyoruz. Kültür merkezlerimizde 4 binin üzerinde çeşitli branşlarda hanım kardeşlerimiz kurs görmekte ve el becerileri kazanmaktadır. Derebahçe Sosyal Tesisleri’nde bayanlara eğitim, sosyal ve sportif alanlarda çeşitli hizmetler sunulmakta. Samsun’da hiçbir spor salonunda bulunmayan fitness, kondisyon ve spor aletlerinin bulunduğu Derebahçe Sosyal Tesisleri spor salonunda bayanların rahatlıkla spor yapabilmelerine imkan sağlanıyor. Yapımı devam eden Unkapanı Kültür ve Yaşam Merkezimiz tamamlandığında sadece hanım kardeşlerimiz için eşsiz bir yaşam alanı inşa ediyoruz. Birçok eğitim ve seminerle kadınların eğitimlerine destek veriyoruz” şeklinde konuştu.

Konuşmanın ardından Gümüşhaneliler Derneği Kadın Kolları Başkanı Ayfer Acar ve yeni yönetim kurulu üyeleri tarafından İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok’a teşekkür plaketi verildi.

Kaynak: Saat Başı Haber

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
İki belediye başkanı buluştu
İki belediye başkanı buluştu
Sporculara ödül
Sporculara ödül