İlkadım’da kandil

İlkadım'da kandil

İlkadım Belediyesi Başkanı Erdoğan Tok, Miraç Kandili nedeniyle belediye personeline kandil simidi dağıttı, vatandaşlarla bir araya gelip, kandillerini kutladı sorunlarını dinledi.

14 Nisan 2018 - 15:12

İlkadım Belediyesi Başkanı Erdoğan Tok, Miraç Kandili nedeniyle mesai bitiminde belediye çalışanlarına kandil simidi ikram ederek. Daha sonra Çatalarmut Mahallesi Toramantepe Camii’nde mahalle sakinleri ve cami cemaati ile buluştu.

Özellikle camiyi dolduran çocuklarla yakından ilgilenen ve  Peygamber Efendimiz ’in Cenab-ı Allah’ın huzuruna çıkarıldığı mübarek gece olan Miraç Kandilini İlkadımlılarla ile bir arada ve huzur içerisinde eda etmekten duyduğu mutluluğu ifade eden Başkan Erdoğan Tok, namaz ardından cami cemaati ile hasbıhal ederek taleplerini dinledi.

Mübarek gün ve gecelerin insanların arınması ve erdemli olması doğrultusunda önemli olduğunu ifade eden İlkadım Belediyesi Başkanı Erdoğan Tok, , “Miraç, sevgili peygamberimizin (SAV) , Cenab-ı Hakkın daveti üzerine Cebrail’in (AS) rehberliğinde Mescid-i Haramdan Mescid-i Aksaya ve oradan semaya, yüce âlemlere ve ilahi huzura yükselişidir, pek çok ilahi hikmet, sır ve bereketi içinde barındıran manevi bir yolculuktur. Miraç, Sevgili Peygamberimiz Hz.Muhammed’in (SAV) şahsında “İnsanlığa açılan sınırsız bir yükseliş ufku; varlığın özüne yolculuktur. Miraç hadisesi bu anlamlarıyla hayata ışık tutmakta, dünya ve ahiret saadeti ekseninde sonsuz fırsatlar sunmaktadır.  Bu fırsatları Müslümanlar olarak iyi değerlendirmeliyiz. Bu mübarek geceyi gönül sizlerle omuz omuza eda etmekten sonsuz mutluluk duydum” şeklinde konuştu.

HER MAHALLEYE AYRI YATIRIM

Çatalarmut Mahallesi sakinleriyle namaz sonrası lokma yiyerek sohbet eden İlkadım Belediye başkanı Erdoğan Tok;  “Sizlerle bir arada olmanın yanı sıra gösterdiğiniz teveccüh bizlerin mutluluğunu bir kat daha arttırıyor. Sizlerden aldığımız enerjiyle İlkadım’a altın çağını yaşatıyoruz. Her mahallemizde ayrı bir hizmet ayrı bir yatırımımız var. Burada da geçtiğimiz yaz belediyemizin arsası üzerine Gençlik ve Spor Bakanlığımız tarafından yaptırılan Türkiye’nin en büyük gençlik merkezi hizmete girdi. İlkadım Gençlik Merkezinde sadece Çatalarmut Mahallemizin gençleri değil tüm mahallelerimizden gelen gençlerimiz spor, sanat, bilim ve kültür etkinlikleriyle yarınlara hazırlanıyor. Bu ve bunun gibi birçok dev yatırımımızla İlkadım’ı en hızlı gelişen ilçeler arasına sokmayı başardık” diye konuştu.

Kaynak: Haber Merkezi

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
İki belediye başkanı buluştu
İki belediye başkanı buluştu
Sporculara ödül
Sporculara ödül