İlkadım’da TÜBİTAK bilim şenliği

İlkadım'da TÜBİTAK bilim şenliği

İlkadım Belediyesi'nce Bilime İlkadım sloganıyla TÜBİTAK 4007 Bilim Şenlikleri kapsamında festival düzenlendi.

28 Eylül 2018 - 16:17
Sponsorlu Bağlantılar---

Cumhuriyet Meydanı’nda İlkadım Belediyesi ve Samsun 30 Ağustos İmam Hatip Ortaokulu iş birliği ile TÜBİTAK 4007 Bilim Şenlikleri kapsamında düzenlenen festivalde, birbirinden ilginç bilim ve sanat ürünleri sergilendi.

“Bilime İlkadım” adlı bilim şenliği açılışı, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Çevre, Şehir ve Kültür Başkanı Samsun Milletvekili Çiğdem Karaaslan, Üsküdar Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nevzat Tarhan, Samsun Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mahmut Aydın, AK Parti Samsun İl Başkanı Hakan Karaduman, İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok, AK Parti İlkadım İlçe Başkanı Hakan Ay, İl Milli Eğitim Müdür V. Hasan Yetik, İlkadım İlçe Milli Eğitim Müdürü İbrahim Akmeşe, İl-İlçe Milli Eğitim Müdür Yardımcıları, Sivil Toplum Kuruluşlarının temsilcilileri, eğitmenler, öğrenciler ve çok sayıda vatandaşın katılımı ile gerçekleşti.

Başkan Tok “Bizim için en değerli en kıymetli yatırım çocuklarımıza olan yatırımdır.

“İlkadım Belediyemiz ve 30 Ağustos İmam Hatip Orta Okulu ile işbirliği içerisinde gerçekleştirdiğimiz “Bilime İlkadım” şenliğimize hoş geldiniz şeref verdiniz diyen Başkan Tok; Çocuklarımızın ufkunu açacak, halkımızı bilim ile buluşturacak, zeka oyunları, gökyüzü gözlemleri, robotik kodlamalar, atölye çalışmaları, bilim şovları ve sergiler gibi yarışmaların olacağı, içeriği dolu dolu olan şenliğimizde çocukların eğitimi üzerine kıymetli çalışmaları olan çok değerli iki yazarımız, ‘Hatice Kübra Tongar ve Şermin Yaşar’ı sizler ile buluşturacağız. Bu vesile ile ülkemizin dört bir yanından gelerek şenliğimize katılan, burada atölye çalışması yapacak olan çok değerli misafirlerimize, bu projede emeği olan proje yürütücüsü Ferda Hanım’a huzurlarınızda teşekkür ediyorum. Bizim için en değerli en kıymetli yatırım çocuklarımıza olan yatırımdır. Geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızın bir ayakları kendi medeniyetinin değerlerinde sabit olacak şekilde bilimde ilimde çağı yakalamaları, bilime değer katmaları tüm insanlığa faydalı olacak buluşlar yapmaları ülkemizi her alanda göğsümüzü kabartacak şekilde temsil etmeleri bizlerin en önemli övünç kaynağı olacaktır. Bu kapsamda 2 gün sürecek olan şenliğimizin hayırlara vesile olmasını temenni ediyorum” dedi.

Karaaslan “Cıvıl cıvıl yavrularımızın arasında bulunmaktan çok mutluyum.”

İlkadım Belediyemiz tarafından düzenlenen “Bilime İlkadım Şenliği” açılışında, kendi teknolojisini kendisi tasarlayan ve üreten, geleceğin güçlü Türkiye’sine katkı verecek ufku taşıyan, bilim ve teknolojiye ilgi duyan çocuklarımız ve gençlerimizle buluşmaktan duyduğu memnuniyeti dile getiren AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Çiğdem Karaaslan, “Bu cıvıl cıvıl yavrularımızın arasında bulunmaktan çok mutluyuz. Erdoğan başkanımızın davetiyle bugün gerçekten emek verilmiş bu güzel buluşmada bir araya geldik. Şehrimizde TÜBİTAK destekli böyle bir projenin hayata geçmesi bizler için de çok kıymetli. Biz önümüzdeki günlerde inanıyoruz ki Samsun başta olmak üzere Türkiye, özellikle son dönemlerde yaşanan saldırıların arkasından bunu bir sıçrama tahtasına dönüştürecektir. Biz de bunu bu güzel yavrularımızla başaracağız. Biz bugün Samsun’u Türkiye’nin hem milli savunma sistemleri hem de ileri teknoloji ürünleri üretimi konusunda yerli ve milli üretimin merkezi haline getirmenin çabası içerisindeyiz” ifadelerini kullandı.

Konuşmalarından ardından protokol üyelerince festivalin açılışı gerçekleştirildi. Protokol üyeleri tarafında emeği geçenlere plaket takdim edilmesinin ardından öğrencilerin hazırlamış oldukları stantlar gezildi.

 

Sponsorlu Bağlantılar---
Kaynak: Haber Merkezi

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Konya'da yanlışlıkla öldürüldükleri ortaya çıkan yaşlı çift cinayetini katil piknikte söylemiş
Konya'da yanlışlıkla öldürüldükleri ortaya çıkan yaşlı...
Bitcoin BTC düşüş ve yükseliş eğilimi
Bitcoin BTC düşüş ve yükseliş eğilimi