• Reklam
  • Reklam
İlkadım hizmet binası 19 Mayıs’ta açılıyor

İlkadım hizmet binası 19 Mayıs'ta açılıyor

İlkadım Belediyesi’nin yeni hizmet binasının resmi açılışı 19 Mayıs'da görkemli bir törenle gerçekleştirilecek.

06 Mart 2018 - 19:34

Samsun İlkadım Belediyesi’nin yeni hizmet binasının resmi açılışı 19 Mayıs'ta yapılacak. Başkan Erdoğan Tok, “Vatandaşımıza verdiğimiz sözü tutmak için görevimizin başındayız” dedi.

Kıran Mahallesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi yanında Ulugazi TOKİ Konutları önünde inşasının tamamlanmasına sayılı günler kalan belediye yeni hizmet binasını İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok, inceledi, son durum hakkında bilgi aldı.

19 MAYIS’DA HİZMETE GİRECEK

19 Mayıs’a 75 gün kala mühendislerden çalışmalar hakkında bilgi alan Başkan Tok, "Vatandaşımıza verdiğimiz tutmak için görevimizin başındayız. Hamt olsun bu sözümüzü de tutacağız. İnşaatımızda son aşamaya geliyoruz ve 19 Mayıs’ta binamızı tamamlamış olacağız. Yıllardır konuşulan ancak bir türlü hayata geçirilemeyen belediye yeni hizmet binasını inşa etmenin gururunu yaşıyoruz. 24 yıl aradan sonra ilçemize ve vatandaşlarımıza yakışan yeni hizmet binasını yapmak bize nasip oldu. Yıllardır konuşulan ancak bir türlü hayata geçirilemeyen belediye yeni hizmet binasını hayata geçirme bahtiyarlığına erişmenin sevinci yaşatan Allah’a şükürler olsun. 75 gün sonra 19 Mayıs’ta yeni bina hızla halkımızın hizmetinde olacağız” dedi.

TÜM HİZMETLER TEK ÇATI ALTINDA

1994 yılında Samsun Belediyesi’nden ayrılarak belde kimliği kazanan İlkadım, 2008 yılında yapılan düzenleme kapsamında Gazi ve Yeşilkent beldelerini sınırlarına katarak İlkadım ilçe Belediyesi hüviyeti kazandı. Birleşmeden sonra idari ve teknik birim olarak İlkadım ve Gazi hizmet binalarında yaşanan sıkıntılar, yeni hizmet binasının tamamlanmasından sonra sona erecek ve tüm birimler tek çatı altında toplanacak.

YAPILAŞMA GÜNEYE DOĞRU OLACAK

9 ay önce resmi temel atma merasimi yapılan 75 gün sonra resmi açılış merasimi yapılacak olan Belediye Yeni Hizmet Binası’nın inşaatı ile ilgili açıklama yapan İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok, “10 Haziran 2017 Cumartesi günü görkemli bir temel atma töreni yapılan yeni belediye hizmet binası bir külliye hüviyeti taşırken, aynı anda birçok soruna da çözüm olacak. Gazi ve İlkadım olmak üzere iki ayrı binada vatandaşlara hizmet vermekte yaşanan aksaklıklara çözüm olacak olan yeni hizmet binamız,  modern mimarisiyle bölgesinin kentsel gelişimine de önemli ölçüde katkı sağlayacak. Şehir merkezindeki yoğunluğu rahatlatacak olan yeni belediye hizmet binasının mevcut varlığı şehrin güneyinde bulunan alanları da geliştirecek. Şehrin güneye doğru gelişimini tetikliyor.” dedi

BEŞTEPE KÜLLİYESİ GİBİ OLACAK

Selçuklu mimarisi kullanılarak içerisinde birçok hizmet alanının bulunduğu bir dev bir yapı inşa ettiklerini ifade eden Başkan Tok şunları söyledi: “Yeni belediye hizmet binamızı 20 dönümlük alan içerisine 11 dönümlük alana inşa ediyoruz. Binamızın yanına 2 bin 600 metrekarelik bir sahaya cami yapıyoruz. Karşısına da planda yerini işlediğimiz kongre ve kültür merkezi inşa edeceğiz. İçerisinde birçok hizmet alanının bulunduğu 600 cemaat kapasiteli cami, 5 bin m2’lik meydan, çocuk kreşi, spor alanları, meclis ve toplantı salonu, kafeterya, 2 katlı 800 kişilik otopark ve dinlenme alanlarının bulunduğu kampüs hüviyetindeki 20 dönümlük alandaki yapı, Beştepe Külliyesi gibi çok amaçlı hizmete alanlarına dönüşecek. Belediye binamız hem yeni görünümüne kavuşacak hem de modern ve akıllı belediyecilik kapsamına sahip olacak.” şeklinde konuştu.

Kaynak: Haber Merkezi

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Cumhur İttifakı adaylarımız yerelde kalkınmanın, hizmetin kaptanı olacak
Cumhur İttifakı adaylarımız yerelde kalkınmanın, hizmetin...
Doğalgaz için ilk kazma vuruldu
Doğalgaz için ilk kazma vuruldu