İLKEM’li öğrenciler TEOG’da başarı sağladı

İLKEM'li öğrenciler TEOG'da başarı sağladı

İlkadım Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü'ne bağlı İLKEM öğrencileri TEOG'da büyük başarı sağladı.

22 Ağustos 2016 - 18:08

Eğitim alanında başarılarıyla gündeme gelen İlkadım Belediyesi Etüd Merkezinde  8'inci sınıfta okuyan 68 öğrenciden 62'si Temel Öğretimden Ortaöğretime Geçiş Sistemi kapsamında ilk tercih yaptıkları Liseleri kazandı.

YÜZDE 90'LIK BAŞARI

Milli Eğitim Bakanlığınca, Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş sistemi kapsamında liselere yerleştirme nakil sonuçları açıklandı. İlkadım Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü'ne bağlı olarak eğitim faaliyetlerini sürdüren İLKEM Yaşardoğu ve Kadifekale etüd merkezlerinde  8'inci sınıf öğrencilerin Lise'ye yerleşme başarısı yüzde 90 olarak değerlendirildi.

68 ÖĞRENCİDEN 62'Sİ  İLK TERCİHLERİNİ KAZANDI

Deneyimli öğretmenler gözetiminde öğrencilerin takviye olarak eğitim aldığı İLKEM etüd merkezlerinde TEOG sonuçlarına göre öğrencilerin ilk tercih ettikleri liselere yerleşmesi hem aileleri, hem de öğrencileri mutlu etti. Liselere yerleşme sonuçlarını öğrenen veliler İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok'a, öğretmen ve idarecilere teşekkür etti.

İLKEM'li öğrencilerin bu yılki yüzde 90'lık başarısı  hem öğrencilerin hem de velilerin yüzlerini güldürdü.  Lise Yerleştirme Sınavı Olan TEOG Yerleştirme Sonuçlarına göre Kadifekale İLKEM ve Yaşar Doğu İLKEM 68 tane 8.sınıf öğrencisinin 62 tanesini ilk tercih yerlerine yerleştirerek büyük bir başarıya imza attı.

BAŞKAN TOK, ÖĞRENCİ VE ÖĞRETMENLERİ TEBRİK ETTİ

Elde edilen başarıdan dolayı hem öğretmenleri hem öğrencileri tebrik eden İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok, "Belediye olarak Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğümüze bağlı olarak eğitim faaliyetlerimizin sürdürüldüğü İLKEM'de öğrencilerimizin başarısı bizleri çok mutlu etti.  TEOG sonuçlarına göre öğrencilerimizin ilk tercih ettiği Liseleri kazanması takdire şayandır. Bu başarıdan dolayı hem öğretmenlerimizi, hem de öğrencilerimizi kutluyorum. Belediye olarak imkanlarımız ölçüsünde her mahalleye etüd merkezleri açarak bu eğitim faaliyetlerimizi yaygınlaştırmayı hedefliyoruz" dedi.

Sponsorlu Bağlantılar---

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Sağlık, gıda ve tarımın değeri görüldü
Sağlık, gıda ve tarımın değeri görüldü
Sakarya'da havai fişek büyük patlama
Sakarya'da havai fişek büyük patlama