İshak Taşçı’dan flaş Samsunspor açıklaması

İshak Taşçı'dan flaş Samsunspor açıklaması

Atakum Belediye Başkanı İshak Taşçı, Samsunspor'un ligden düşmesinin ardından flaş açıklama yaptı, çalıştan çağrısında bulundu, 5 sene içinde Avrupa kupasına katılabilecek bir takım oluşumu için vurgu yaptı.

30 Nisan 2018 - 15:43

Atakum Belediye Başkanı İshak Taşçı, ligden düşen Samsunspor'un yeniden eski günlerine dönmesi için öneri ve yapıcı tepki içeren açıklamada bulundu. 

Samsun futbolunun yeniden planlanması ve Samsunspor için diriliş sürecinin hızlı şekilde başlaması için, acilen bir çalıştay çağrısında bulunan Başkan Taşçı'nın “Biz gövdemizi taşın altına koyacağız. İsteyen bizimle bu mücadeleye girer, isteyen de geçer karşımıza seyreder. Size söz veriyorum 5 sene içinde Avrupa kupalarına katılmak için mücadele edecek bir takıma kavuşacağız” dedi.

"Kırmızı-Beyaz'ın yanına Yine Silah Eklendi!" diyen Taşçı, "Boşuna parmakla birilerini işaret edip “Suçlu bu” demeyi bırakın! Yarını iyileştirmenin tek yolu, bugün neyi yanlış yaptığını bilmektir. Alt yapıya gereken önemi veremedik, kendi çocuklarımıza sahip çıkamadık, kendi değerlerimizi yetiştiremedik; şimdi sahadaki ruhsuz oyuncu grubuna kızıyoruz ama suçluyu hepimiz biliyoruz aslında!  3 yıldır yavaş yavaş eridik anlayamadık. Lisanslı ürün ortaya koyamadık, kurumsallaşamadık, “Yönetici” diye ufku vizyonu olmayan adamların kulüpte görev almasına sessiz kaldık. Bu şehri bir araya getirecek projelere köstek olunmasına sessiz kaldık. Yanlış transfer politikalarıyla kulübü kayyuma kadar getirdik. Şimdi eski yöneticilere kızıyoruz ama suçluyu hepimiz biliyoruz aslında! Bu kulübün sahibi biziz dedik ama 1.5 milyon nüfuslu şehirde 75 (Yetmişbeş) kişiyle Genel Kurul Toplantısı yaptık. Sayın Valimiz Osman Kaymak (Allah ondan razı olsun) önderliğinde yapılan proje de 500 bin TL. toplayamadık! Aidiyet duygusunun erimesine engel olamadık, En kritik maçlarımızda dahi bilet 1 TL. iken stadyumumuzu dolduramadık. Birbirimizle kavga etmekten hiç vazgeçmedik. Sen "Şirinsin" sen "Şehzade" sen "Forzasın" sen "Söğütlübahçe" dedik, hep ayrıştık ama hiç birleşemedik. Stadımıza eşimizle çocuğumuzla gidemedik. Kırmızı'ya Beyaz diye karşılık veremedik. Şimdi stadın dolmadığına kızıyoruz ama suçluyu hepimiz biliyoruz aslında!" dedi.

5 SENE İÇİNDE AVRUPA YOLU

"Ve biz küme düştük! Evet, düştük! Şanlı tarihimizde ilk kez bu seviyeye düştük. Utanıyoruz; Bu Arma için ömrünü verenlerden, ömründen verenlerden , Hasbi Ağadan, bu insanların mirasına sahip çıkamamaktan, devraldığımız bayrağı ileriye taşıyamamaktan utanıyoruz." şeklinde konuşan Taşçı açıklamasına şöyle devam etti; "Kusura bakmayın yada bakın isterseniz, ağlamak fayda etmez. Hepimiz suçluyuz! Hepimiz suçlu olduğumuz için şimdi bu ağır taşın altına hepimiz gövdemizi koyacağız. Bu Şehrin bir futbol devrimine ihtiyacı var. Tepeden tırnağa kadar! Ağaç budanmadan yeni filiz vermez. Özeleştiri yapmak ve kendimizi yenileyerek en doğru planı oluşturmamız lazım. Biz gövdemizi taşın altına koyacağız. İsteyen bizimle bu mücadeleye girer, isteyen de geçer karşımıza seyreder. Bu Şehrin gördüğü en büyük futbol çalıştayını oluşturarak işe başlayacağız. Bu çalıştayın sonucu yol haritamızı belirleyip armamıza, kulübümüze sahip çıkarak küllerimizden doğacağız. Size söz veriyorum 5 sene içinde Avrupa kupalarına katılmak için mücadele edecek bir takıma kavuşacağız. Samsunspor’um sen varol, kullar kader yazamaz."

Sponsorlu Bağlantılar---
Kaynak: Saat Başı Haber

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Biyokütle enerji santraline meclisten onay
Biyokütle enerji santraline meclisten onay
Barış Pınarı Harekatı'nda Suriye'de Astsubay Ahmet Topçu şehit düştü
Barış Pınarı Harekatı'nda Suriye'de Astsubay Ahmet Topçu şehit...