• Reklam
  • Reklam
İstiklal Marşı milletimizin ortak vicdanı ve sesidir

İstiklal Marşı milletimizin ortak vicdanı ve sesidir

Samsun İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok, “İstiklal Marşımız, milletimizin ortak vicdanı ve sesi” dedi.

12 Mart 2018 - 12:15

Samsun İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok, vatan şairi Mehmet Akif Ersoy’un kaleme aldığı, milli mutabakat metni olan İstiklal Marşı’nın TBMM’de kabulünün 97. yıldönümü dolayısıyla mesaj yayınladı. 

Tok, “ Türk milletinin bağımsızlığının sembollerinden olan İstiklal Marşı’nın sözlerinin yaklaşık bir asırdır her okunuşunda Türk milletinin bağımsızlık sevdasını güçlü bir şekilde dile getirmesine vesile oluyor” dedi. 

O RUHU, MUHAFAZA ETMELİYİZ

Büyük fedakârlıklarla kazanılan istiklal mücadelesinin, milli şair Mehmet Akif Ersoy’un muhteşem mısralarıyla ebedileştiğini söyleyen İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok, “Milletimizin yaşadığı en buhranlı dönemde, “Korkma” diye başlayan İstiklal Marşımız, kahraman ordumuza ve aziz milletimize umut aşılamış, milli mücadele ruhunun canlanmasına vesile olmuştur. Milli değerlerimizin, bağımsızlık idealimizin, milli şuurumuzun ve istiklal ruhumuzun veciz bir şekilde ifade edildiği İstiklal Marşımız, hiç şüphesiz, aziz milletimiz için bir toplumsal mutabakat metni niteliğindedir. Milli mücadele günlerinin heyecanını destansı bir şekilde yansıtan İstiklal Marşımız, dün olduğu gibi bugün de kalplerimizi, ruhlarımızı birleştirmekte, yolumuzu aydınlatmaktadır. İstiklal mücadelesi ruhunu muhafaza ettiğimiz sürece, millet olarak karşılaştığımız her tür badireyi atlatacak, istikbal mücadelemizi de başarıyla sürdürebileceğiz. Bu düşüncelerle İstiklal Marşı'mızın kabulünün 97’inci yıldönümünün milletimize hayırlı olmasını diliyor,  başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve İstiklal Marşı Şairimiz Mehmet Akif Ersoy olmak üzere, bu büyük eseri aziz milletimize armağan eden Büyük Millet Meclisi'mizin bütün üyelerini, Çanakkale ve İstiklal Savaşı'mızın şehit ve gazilerini, saygıyla, rahmetle, şükranla anıyorum.” diye konuştu.
            
 

Kaynak: Haber Merkezi

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Saathane Meydanı araç trafiğine açılacak
Saathane Meydanı araç trafiğine açılacak
Cumhur İttifakı adaylarımız yerelde kalkınmanın, hizmetin kaptanı olacak
Cumhur İttifakı adaylarımız yerelde kalkınmanın, hizmetin...