İstiklal Şairi saygıyla anılıyor

İstiklal Şairi saygıyla anılıyor

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Zihni Şahin, "İstiklal Marşı, milletimizin yeniden dirilişinin belgesi ve simgesidir. İstiklal Şairimiz Mehmet Akif Ersoy’u büyük bir saygıyla anıyorum" dedi

27 Aralık 2018 - 14:22
Sponsorlu Bağlantılar---

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Zihni Şahin, Mehmet Akif Ersoy’un vefatının 82'nci yılı dolayısıyla bir mesaj yayımladı. Şahin, "İstiklal Marşı, Türk milletinin yeniden dirilişinin belgesi ve simgesidir. Bu nedenle bu eşsiz şiiri ve daha bir çok ölümsüz eseriyle Mehmea Akif Ersoy'u büyük bir saygıyla anıyoruz" dedi.

Mehmet Akif Ersoy'un, Türk milletinin gönlündeki yerinin çok büyük olduğunu vurgulayan Zihni Şahin, "Akif, milletimizin gönlünde çok büyük bir iz bırakmıştır. Vatanperver, sağlam bir iman ve şuurlu kalp ve yaşadığı zorlu, mücadeleli hayatıyla milletimize, zor zamanlarda dik durmayı, zalimlerle mücadele etmeyi, fedakarlık göstermeyi öğretmiştir" ifadelerini kullandı.

'CUMHURBAŞKANIMIZIN VERDİĞİ MESAJ...'

Zihni Şahin, mesajında ayrıca şunları dile getirdi:

"Cumhurbaşkanımız sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın, Mehmet Akif'i anma mesajında belirttiği, "Akif'teki insan, millet ve vatan sevgisini, dürüstlüğü, ahde vefayı, mücadele ruhunu, kahramanlığı ve cesareti anlatmalı, yüksek ideallerini, davasını, heyecanını yaşatmalı, Mehmet Akif'i düşünceleriyle, dünya görüşüyle, güç karşısındaki asil duruşuyla geleceğe taşımalıyız" ifadeleri, özellikle günümüzde, ülkemizin de içerisinde bulunduğu bu şartlar altında çok daha önem kazanmıştır. Saygıdeğer liderimizin de belirttiği gibi, Akif'i, mutlaka ama mutlaka, özellikle gençlerimize çok iyi anlatabilmeli, toplumumuzu onun fikirleri ve idealleriyle beslemeliyiz.

'RUHUMUZU BESLEMEYİ SÜRDÜRÜYOR'

Mehmet Akif, bıraktığı eserlerle asla unutulmayacak, bizlerin ruhunu beslemeye devam edecektir. Eserleriyle, yaptıklarıyla, sözleriyle, vaazlarıyla milletimizin özgürlük mücadelesine müthiş katkılar sunmuştur. Milli mücadelede önemli görevler üstlenen vatan şairi ve büyük mütefekkir Mehmet Akif Ersoy’u vefatının 82'inci yılında şükranla ve özlemle yâd ediyorum."

 

Sponsorlu Bağlantılar---

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Bitcoin BTC düşüş ve yükseliş eğilimi
Bitcoin BTC düşüş ve yükseliş eğilimi
Güldüren yüz Kemal Sunal yaşıyor mu, öldü mü reklam filmi dikkat çekti
Güldüren yüz Kemal Sunal yaşıyor mu, öldü mü reklam filmi...