İtirafçı polisten flaş Arif Erdem açıklaması

İtirafçı polisten flaş Arif Erdem açıklaması

İzmir'de FETÖ/PDY yönelik soruşturma kapsamında meslekten ihraç edilen itirafçı eski polis memuru N.Y., Pensilvanya'da Gülen'in içtiği bardaktan artan suyu en çok eski futbolcu Arif Erdem'in içtiğini iddia etti.

04 Temmuz 2018 - 00:05

İzmir'de Fethullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'na (FETÖ/PDY) yönelik devam eden kapsamında meslekten ihraç edilen ve etkinlik pişmanlık yasasından yararlanıp itirafçı olan polis memuru N.Y., terör örgütü elebaşı Fethullah Gülen'in Pensilvanya'da yaşadığı malikanedeki izlenimlerini savcıya anlattı. N.Y., Gülen'in içtiği bardaktan arta kalan suyu en çok eski futbolcu Arif Erdem'in içtiğini öne sürdü.

İzmir'de görev yaptığı sırada FETÖ/PDY'ye yönelik soruşturma kapsamında düzenlenen operasyonda gözaltına alınıp, meslekten ihraç edilen polis memuru N.Y., etkin pişmanlık hükümlerinden yararlanarak itirafçı oldu. Özel hayatında sorunların olduğu dönemde bir arkadaşının aracılığıyla örgütle tanıştığını söyleyen N.Y., 2011 yılında izin yaparken örgüt tarafından, elebaşı Fethullah Gülen'in Pensilvanya'da yaşadığı malikanede görevlendirildiğini belirtti. Soruşturmayı yürüten savcıya malikanede yaşadıklarını ve gördüklerini anlatan N.Y., Gülen'in yanında eski futbolcu Arif Erdem, kapatılan Samanyolu TV'nin Genel Yayın Yönetmeni Hidayet Karaca ve kapatılan Zaman gazetesinin yazarı Ali Ünal'ı gördüğünü belirtti. N.Y., Gülen'in yanında 14 gün kaldığını, örgüt elebaşının içtiği bardaktaki artan suyun bir şişeye doldurulduğunu ve zemzem suyu diye malikanede kalanların içtiğini anlattı. N.Y., biriktirilen sulardan ise en fazla Arif Erdem'in içtiğini iddia etti.

İtirafçı eski polis giydiği giysilerin örgüt üyelerine dağıtıldığını, Gülen'in hiç namaz kıldığını görmediğini, ağzını sildiği mendilin örgüt üyeleri tarafından saklandığını söyledi.

Kendisine terör örgütü liderinin bir gömleğinin verildiğini sonradan yırtarak attığını, yaşadıkları üzerine kendisiyle irtibat kurmamaları için telefon hattını dahi değiştirdiğini ifadesinde anlattı.  Eski polis memuru N.Y. itirafçı olduğu için soruşturma kapsamında, ifadesinin ardından serbest bırakıldı.

Kaynak: Haber Merkezi

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Adnan Hazır annesini kaybetti
Adnan Hazır annesini kaybetti
Usta isim Vehbi Tezcan'dan konser
Usta isim Vehbi Tezcan'dan konser