Kabine değişimi olacak mı, Cumhurbaşkanı Erdoğan açıkladı

Kabine değişimi olacak mı, Cumhurbaşkanı Erdoğan açıkladı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti Grup toplantısında kabine değişimi olacak mı, sorularına net cevap verdi. Hazine ve Maliye Bakanlığı'ndaki değişimle ilgili ilk yorumu nu yaptı. Berat Albayrak'ın neden istifa ettiğiyle ilgili Cumhurbaşkanı bilgi verdi.

11 Kasım 2020 - 19:08
Sponsorlu Bağlantılar---

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, TBMM AK Parti Grup Toplantısı’na katıldı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, toplantıda milletvekillerine ve partililere hitaben yaptığı konuşmana bir çok önemli başlığa dikkat çekti.

Özellikle Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albarak'ın istifası ve kabine değişikliği konularına ilk larımı yapan Cumhurbaşkanı Erdoğan, tartışmalarada son noktayı koydu.

Görevinden af talebinde bulunan ve talebi kabul edilen Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak’a da hizmetlerinden dolayı teşekkür eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Kendisi, sağlık sorunları sebebiyle vazifesinden affını istedi, biz de bu talebi kabul ederek, Hazine ve Maliye Bakanı olarak yerine Lütfi Elvan arkadaşımızı atamış olduk. Yeni Hazine ve Maliye Bakanımıza görevinde başarılar diliyorum. Rabbim mahcup etmesin” dedi.

KABİNE DEĞİŞİKLİĞİ OLACAK MI? 

Son gelişmelerle ilgili açıklamalarını sürdüren Erdoğan, Merkez Bankası başkanlığında da bir görev değişikliği yaptıklarını hatırlatarak, geçmişte Maliye Bakanı, son olarak da Cumhurbaşkanlığı Strateji ve Bütçe Başkanı olarak görev yapan Naci Ağbal'ı bu göreve atandığını ifade ederek, başarılar diledi.

Tartışmaları kamuoyunda devam eden Cumhurbaşkanlığı Kabinesinde değişiklik olacağı, bakanlıkların yapısının tadil edileceği iddialarına açıklık getiren Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Bugünlerde bir kez daha tedavüle sokulan, kabine değişikliği veya bakanlıkların yapısının tadil edileceği yönündeki spekülasyonlar, içi boş, tamamen masa başında uydurulan haberler." diye konuştu.

"Bizim medyanın böyle işi gücü yok. Acaba ne yapalım da biz şu anda hükûmeti rahatsız edelim. Ya da ne yapalım da ülkenin kulağına kar suyu kaçıralım. Tayyip Erdoğan masa başı kalemşörlerin yazdıklarıyla amel etmez." diyen Erdoğan, "Bunu geçin. Yani siz yazacaksınız veya televizyonlarda konuşacaksınız ben de onlarla muamele edeceğim... Siz şu 18 yıl içerisinde böyle bir şey gördünüz mü? Böyle bir adım attığımızı gördünüz mü? Atmayız, attıramazsınız bize. Biz buralara bu makalelerle gelmedik, bu kalemlerle gelmedik. Biz tam aksine, bu kalemşörlerle savaşa savaşa bu makama geldik. Çünkü biliyoruz ki sizler bu ülkede bu milletin menfaatine hayırlı bir rüya görmezsiniz. Yeni yönetim sistemimizde, değişim gerekiyorsa bunun yerini ve zamanını milletin yetki verdiği Cumhurbaşkanı belirler. Gerektiğinde bu değişimi anında hayata geçirecek olan da yine Cumhurbaşkanıdır. Milletimizin bize verdiği yetki ve sorumluluğu, kendi planlarımız, programlarımız, değerlendirmelerimiz ışığında yapmak en başta gelen vazifemizdir." şeklinde konuştu.

 

Sponsorlu Bağlantılar---
Kaynak: Haber Merkezi

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Bitcoin BTC düşüş ve yükseliş eğilimi
Bitcoin BTC düşüş ve yükseliş eğilimi
Güldüren yüz Kemal Sunal yaşıyor mu, öldü mü reklam filmi dikkat çekti
Güldüren yüz Kemal Sunal yaşıyor mu, öldü mü reklam filmi...