Karaaslan, CHP zihniyetini anlattı

Karaaslan, CHP zihniyetini anlattı

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Samsun Milletvekili Çiğdem Karaaslan, “Milletimizin Kutsallarıyla Uğraşma Alışkanlıklarından Ne Zaman Vazgeçecekler?” dedi.

11 Kasım 2018 - 15:53 - Güncelleme: 12 Kasım 2018 - 12:03
Sponsorlu Bağlantılar---

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Samsun Milletvekili Çiğdem Karaaslan, 80. İl Danışma Meclisi Toplantısı’na katılmak üzere Samsun’daydı.

İl Danışma Meclisi Toplantısı’nda İl ve İlçe teşkilatlarına hitap eden Karaaslan konuşmasına, önceki gece Hakkâri’nin Şemdinli ilçesi Süngütepe üs bölgesinde meydana gelen patlamada şehit olan askerlere rahmet, yaralılara acil şifalar, milletimize, askerlerimizin ailelerine ve Türk Silahlı Kuvvetleri’ne sabır ve başsağlığı dileyerek başladı.

“Yoluna Kararlılık ve İlk Günkü Aşkla Devam Eden Bir Ekibiz”

İl Danışma Meclisi Toplantıları’nın teşkilatlarla istişare etme, çalışmalarını değerlendirme, yol haritalarını belirleme imkânı sunan önemli bir vesile olduğunu ifade eden Karaaslan, geçen hafta yıldönümü idrak edilen 3 Kasım 2002 tarihinin AK Parti’nin milletin teveccühüne mazhar olduğu ilk seçim zaferi olduğunu hatırlattı.

“Milletimizin her seçimde güçlü desteğiyle iktidarımızın 17.yılına girdik.” diyen Karaaslan, “16 yılda ülkemizde nice dönüşümü hep birlikte yaşadık, nice kazanımı elde ettik. İlk çıkış noktamızdan asla taviz vermedik, ideallerimizden hiç vazgeçmedik. Cumhurbaşkanımız ve Genel Başkanımız Sn. Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğinde milletimize hizmet yolunda duraksamadan çalıştık, yorulmaksızın koşturduk. Yola 17 senedir aynı kararlılık ve ilk günkü aşkla devam eden bir ekibiz.” açıklamasında bulundu.

“Türkiye’nin partisi AK Parti’mizin Dünya açısından bir değeri var.” görüşünü paylaşan Karaaslan, Cumhurbaşkanı ve Ak Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın, Dünya mazlumlarını kastederek, “Bize karşı duyulan eğer sadece sevgi olsaydı teşekkür ederek karşılık verebilirdik ama bir de umut var ki ona yalnızca teşekkür ederek karşılık veremeyiz. Gereğini yapmak zorundayız.” sözlerini anımsatarak, “Sorumluluğumuzun bilincindeyiz, işte biz bugün bunun gereğini yerine getirebilmek için çalışıyoruz.” dedi.

“31 Mart, Yalnızca Aday ve Partilerin Yarışı Olmayacak”

31 Mart 2019’da yapılacak yerel seçimlere de değinen Karaaslan, “Seçimler, yalnızca adayların ve partilerin yarışı olmayacak. 31 Mart, şehirlere bakış açılarının, şehirlere yönelik vizyonun seçimi olacak. AK Parti ile gerçek anlamda yarışabilecek, milletimiz ve ülkemiz için ciddi bir söylem geliştirebilen bir siyasi partinin olmadığını üzülerek görüyoruz. 31 Mart, şehirlere bakışın, vizyonun seçimi olacaksa bizlere düşen bu hususta büyük gayret sarf etmektir. Projelerimizi hayata geçirecek, şehirlerimiz için büyük adımlar atacak adaylarımızla yola devam edeceğiz.” dedi.

Karaaslan, aday belirlemede hem kurumsallaşmış hem de yenilikçi bakış açılarını bir arada değerlendiren yöntem izlediklerini, Genel Merkez bünyesindeki birimlerin sahada her biri kendi alanında gözlem, tespit ve kapsamlı çalışmalar yaptıklarını ifade etti.

“Milletimizin Kutsallarıyla Uğraşma Alışkanlıklarından Ne Zaman Vazgeçecekler?”

CHP’li Öztürk Yılmaz’ın gündeme getirdiği, “Türkçe ezan tartışması”na ilişkin görüşlerini de paylaşan Karaaslan, “Bu ülkenin, milletin değerleriyle, kutsallarıyla, inançlarıyla uğraşma alışkanlıklarından ne zaman vazgeçeceklerini çok merak ediyorum. Miadını doldurmuş, son kullanma tarihi geçmiş bir tartışmayı, ülkemiz ve milletimizi her alanda daha ileriye taşıma hedefi doğrultusunda gayretle çalışmalarımızı sürdürürken bugün yeniden gündeme getirmelerinin makul hiçbir açıklaması olamaz. Milletimiz için ne zaman bir umut, yeni bir proje, hedef, vizyon ortaya koyacaklar?” değerlendirmesinde bulundu.

“2019’da Tarihi Bir Buluşmalar Silsilesine Ev Sahipliği Yapacağız”

“1919’da Milli Mücadele’de ilk adımın atıldığı bu şehrin milletvekili olarak, istiklal meşalesinin yakılarak tüm Anadolu’ya ilham olduğu 1919’un 100. yılı için yoğun bir çaba içindeyiz.” diyen Karaaslan sözlerini şöyle tamamladı, “Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığımız, Kültür ve Turizm Bakanlığımız, Gençlik ve Spor Bakanlığımız, Valimiz, Milletvekillerimiz, İl Başkanımız, Büyükşehir Belediye Başkanımız ve üniversitelerimiz ile birlikte Türkiye’ye yakışır, geçtiğimiz 100 yılı anlayacağımız, o ruhu tekrar yaşayacağımız, gelecek 100 yıl için hedefler ortaya koyacağımız, bütün bunları hem milletimiz hem de Dünya’yla paylaşacağımız bir buluşmalar silsilesine ev sahipliği yapacağız.

Sponsorlu Bağlantılar---
Kaynak: Haber Merkezi

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Konya'da yanlışlıkla öldürüldükleri ortaya çıkan yaşlı çift cinayetini katil piknikte söylemiş
Konya'da yanlışlıkla öldürüldükleri ortaya çıkan yaşlı...
Bitcoin BTC düşüş ve yükseliş eğilimi
Bitcoin BTC düşüş ve yükseliş eğilimi