Karadeniz doğal gazı nerede, ne zaman çıkarılacak

Karadeniz doğal gazı nerede, ne zaman çıkarılacak

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Karadeniz'de büyük doğal gaz rezervinin bulunduğunu açıklamasının ardından doğal gazın nerede bulunduğu, ne zaman çıkarılacağı, ne zaman kullanıma başlanacağı merak konusu oldu.

21 Ağustos 2020 - 15:53 - Güncelleme: 21 Ağustos 2020 - 16:12
Sponsorlu Bağlantılar---

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Sakarya Gaz sahasında 320 milyar metreküp doğal gaz bulunduğunu açıkladı. Açıklamayla birlikte Karadeniz'de büyük doğal gazın nerede bulunduğu, ne zaman çıkarılacağı, ne zaman kullanıma başlanacağı gibi sorular merak konusu oldu.

Daha önce büyük bir müjde vereceğini açıklayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, Cuma Günü açıklama yapacağını belirterek müjdeye halkla paylaşacağını açıklamıştı.

Ekranların karşısına geçen Erdoğan, merakla beklenen müjdeyi açıkladı. Fatih Sondaj gemisinin 20 Temmuz 2020'de başladığı Tuna 1 Kuyusu sondajında 320 milyar metroküp doğal gaz rezervi bulduğunu duyurdu.

Tamamen yerli imkanlarla gerçekleşen sondaj işlemlerinde Türkiye'nin büyük ölçüde doğal gaz ihtiyacını karşılayacak hamle gerçekleşmiş oldu. Enerjide dışa bağımlılığı azaltacak olan keşif Dünya'da büyük merak uyandırmıştı.

2023 YILINDA HALKIN HİZMETİNDE OLACAK

Doğal gaz keşfiyle birlikte Karadeniz doğal gazının ne zaman kullanımda olacağı ve çıkarılacağı merak konusu oldu. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Karadeniz doğal gazının 2023 yılında halkın kullanıma sunulacağını, bu yönde çalışmaların hızlı bir şekilde süreceğini açıkladı.

TUNA 1 NEREDE

Doğal gaz Tuna-1 adı verilen lokasyonda yapılıyor. Tuna-1 Karadeniz Ereğli açıklarında yer alıyor.

Sponsorlu Bağlantılar---
Kaynak: Haber Merkezi

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Bitcoin BTC düşüş ve yükseliş eğilimi
Bitcoin BTC düşüş ve yükseliş eğilimi
Güldüren yüz Kemal Sunal yaşıyor mu, öldü mü reklam filmi dikkat çekti
Güldüren yüz Kemal Sunal yaşıyor mu, öldü mü reklam filmi...