Karaduman,erken seçim yeniden şahlanışa neden olacak

Karaduman,erken seçim yeniden şahlanışa neden olacak

AK Parti Samsun İl Başkanı Hakan Karaduman, erken seçim kararının Türkiye için yeniden bir dirilişe, şahlanışa vesile olacağını söyledi.

18 Nisan 2018 - 23:54

AK Parti Samsun İl Başkanı Hakan Karaduman’dan erken seçim kararıyla ilgili açıklamalarda bulundu.

Ak Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın erken seçim tarihini 24 Haziran 2018 Pazar günü yapılacağını hatırlatan Karaduman, Türkiye'nin hala 16 Nisan’dan sonra artık “eski” olarak nitelendirilecek sistemle yöhetildiğini söyledi.

"Cumhurbaşkanı ile hükümetin uyumlu çalışması sayesinde ciddi bir sorun yaşanmıyor gibi gözükse de eski sistemin hastalıkları attığımız her adımda karşımıza çıkabiliyor." diyen Karaduman, "Buna rağmen bizim tercihimiz hep milletimize verdiğimiz taahhüde uygun şekilde 2019 Kasım’ındaki seçimlere kadar dişimizi sıkmaktan yana olmuştur. Ancak, gerek Suriye’de yürüttüğümüz sınır ötesi operasyonlar, gerek Suriye ve Irak merkezli olarak bölgemizde yaşanan tarihi önemdeki hadiseler, Türkiye’nin bir an önce belirsizlikleri aşmasını zorunlu hâle getirmiştir. Ülkemizin geleceğine yönelik kararların daha güçlü şekilde alınabilmesi ve uygulanabilmesi için yeni yönetim sistemine geçiş giderek aciliyet arz etmeye başlamıştır. Suriye’deki gelişmelerin hızlandığı, makroekonomik dengelerden büyük yatırımlara kadar her konuda çok önemli kararlar vermemiz gereken bir dönemde seçim konusunu ülkemizin gündeminden bir an önce çıkarmamız zorunlu hale gelmiştir. Alınan bu karar Türkiye için yeniden bir dirilişe, şahlanışa vesile olacaktır. Ülkemiz ve milletimiz için hayırlı olsun. Her daim seçimlere hazır olan teşkilatımız alınan bu karar ile sahaya inip hemen çalışmaya başlayacaktır.  Kutlu yürüyüşe devam" dedi.

Kaynak: Haber Merkezi

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Haluk Levent'ten 29 Ekim'de konser verecek
Haluk Levent'ten 29 Ekim'de konser verecek
Özcan Deniz bir yıldır evli olduğu eşinden boşandı
Özcan Deniz bir yıldır evli olduğu eşinden boşandı