• Reklam
  • Reklam
Kent ekonomisi için fırsat seferberliği

Kent ekonomisi için fırsat seferberliği

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, Samsun ile Krasnodar arasında uçuşların 3 Nisan'da yapılacağını belirterek, eldeki fırsatların kazanıma çevrilmeye çalışıldığını söyledi.

26 Mart 2018 - 12:15

Samsun Valisi Osman Kaymak başkanlığında Samsun Büyükşehir Belediyesi'nde 3 Nisan'da Samsun-Krasnodar uçuşları, karşılıklı iş birliği, ticaretin geliştirilmesi ve Krasnodar'da Mayıs ayının ilk haftası yapılması planlanan Samsun Tanıtım Günleri ile ilgili değerlendirme toplantısı gerçekleştirildi. 

20 KİŞİLİK GRUP SAMSUN'A DAVET EDİLDİ

Toplantıda konuşan Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, "Uzunca bir süredir Samsun'da verdiğimiz uğraş bu. Samsun ile Krasnodar arasında haftada iki kez tarifeli sefer konulması büyük bir fırsat. Turizmciler, sağlıkçılar ve işadamları açısından Rusya çok önemli bir pazar. Aynı zamanda bu ülkeyle ticaret yapmak isteyenler için de bu uçak seferleri önemli bir avantaj. Büyükşehir Belediyesi olarak bu coğrafya ile ulaşım sorununu çözmek adına çok büyük çabalar harcadık. Zaman zaman yaşanan hadisedeler nedeniyle zor anlar yaşadık ama yine de yılmadık sonuna kadar devam ettirdik. Çünkü Samsun, Türkiye'nin kuzeye açılan en önemli kapısı. Samsun için Rusya ile dış ticareti canlandırmak adına büyük bir fırsat olan bu uçuşlar hem kent hem de ülke ekonomimiz için uzun vadede büyük bir getiri sağlayacak. Bu konuda herkesin desteğine ihtiyacımız var" diye konuştu. Rusya tarafından 20 kişinin Samsun'a davet edildiğini de söyleyen Yılmaz, "Karşılıklı ticaretimiz geliştiği takdirde inanıyorum ki Samsun'u kimse tutamaz. Belediye olarak bu konuda elimizi taşın altına koyduk" ifadelerini kullandı.  

KENT İÇİN GÜZEL BİR ADIM BAŞLAYACAK

Samsun Valisi Osman Kaymak ise,3 Nisan'da yapılacak ilk uçuşun Samsun için güzel bir adım olacağına inandığını kaydetti.
 

Kaynak: Saat Başı Haber

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Sorunlara ortak çözüm
Sorunlara ortak çözüm
Samsun'da doğu ve batıya 1'inci sınıf sanayi siteleri
Samsun'da doğu ve batıya 1'inci sınıf sanayi siteleri