Kına için özel dans ekibi kurdular

Kına için özel dans ekibi kurdular

Samsun'da üç bayanın öncülük ederek kurduğu 30 kişiden oluşan kına dans ekibi, gelini hem ağlatıyor hem de oynatıyor.

05 Nisan 2018 - 12:32

Samsun'da bayanların kurduğu kına dans ekibi mutlu günlerde kurdukları ekiple sahne alıyor.

 Halk dansları öğretmenleri Melis Koçyiğit (32), Müberra Çelik (24) ve Müzeyyen Kurt (29) 1,5 yıl önce yaklaşık 30 kişiden oluşan İlkadım Kına Kız Dans ekibini kurdu. Kına gecesi dans ekibi, düğün öncesi gelin adaylarının bekar olarak geçirecekleri son gece için özel tasarımlı kostümler hazırladı. Kına çıkartma, kına yakma, damat baskını gibi dans kareografileri hazırlandı. Karadeniz’de ilk ve tek olan İlkadım Kına Kız Dans ekibi, geçen sezon yaklaşık 100’ün üzerinde kına gecesinde şovlarını yaparak gelin ve damat adaylarını ağlattı ve oynattı.

İlkadım Kına Kız Dans Ekibi kurucularından Müberra Çelik, “Bu şekilde bir yola girdik. Biz bu işe 2016 yılının Ekim ayında başladık. Yaklaşık 1,5 yıldır hizmet veriyoruz. Aktif olarak geçen sene bunu kurduk ve güzel işler yapıyoruz. Biz 3 bayan ortak halk oyunları eğitmeniyiz. Üçümüz de ayrı işlerde çalışıyoruz ama çalıştığımız işler geleceğimizi göstermediği için bu kına dans ekibini kurduk. Kına kızlarının Samsun ve Karadeniz’de hiç olmadığını fark ettik. Bununla birlikte sezona bir giriş yaptık. Samsun, Karadeniz ve çevre illerden böyle bir işe insanların aç olduğunu fark ettik. Geçen sene 100’e aşkın kına yaptık. Organizasyon firmalara kına kızlarımızı gönderdik. Samsun ve çevre illerden organizasyon firmaları bizimle çalışmaya başladı” dedi.

Kına gecelerini baştan sona kadar kendileri organize ettiğini ifade eden Çelik, “Müşterilere hiçbir şekilde aksi bir durum olmadan en kaliteli hizmeti sunmaya çalışıyoruz. Biz plan ve programlarla birlikte kına kızlarımız kapıda misafirlere ikramlarda bulunuyorlar. Gelinlerle birlikte kına girişi yapıyoruz. Gelinlerimize dans koreografilerini öğretip beraber yapıyoruz. Damat baskınlarını yapıyoruz. Gelin adaylarımıza kafaları dolu olmayacak bir şekilde mükemmel bir kına yapıyoruz. Biz kınaya talebe göre hareket ediyoruz. Kınaya genelde 4 kız gönderiyoruz. Ama isteyenlere göre talep artıyor. Karadeniz’de profesyonel olarak tek ekibiz. Fiyatlarımız her kesime uyuyor” diye konuştu.

Samsun’da ve çevre illerden çok fazla kına organizasyonu talebi aldıklarını belirten Red Organizasyon Firma sahibi Merve Değirmenci, “İnsanların bu konuya çok fazla talebi var. Gelinlerimize rezervasyonlarını son haftalara bırakmasınlar. Bu işi önceden halledip rahat bir şekilde düğünlerini beklesinler” diye konuştu.

Kaynak: Haber Merkezi

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Başkan Tok, hastane personelini ağırladı
Başkan Tok, hastane personelini ağırladı
Şampiyonluk hedef, kadroya güven tam
Şampiyonluk hedef, kadroya güven tam