Kredi kartı bilgileri tehlikede uyarı geldi

Kredi kartı bilgileri tehlikede uyarı geldi

Türkiye Bankalar Birliği (TBB), birliğin adı kullanılarak dolandırıcılık girişimleri yapıldığına dikkat çekti. Özellik sosyal medya veya internet ortamında birliğin adı logosu kullanılarak sayfalar açıldığı, kullanıcıların hiç bir şekilde bu yerlerde kişisel bilgileri paylaşılmaması istendi.

14 Eylül 2018 - 16:32

Türkiye Bankalar Birliği (TBB), birliğin adı kullanılarak dolandırıcılık girişimleri yapıldığına dikkat çekerek, "Banka bilgilerinin, kişisel bilgilerin paylaşılmaması bir alışkanlık haline getirilmelidir" uyarısı yaptı.

TBB’den yapılan açıklamada, "Logomuz kullanılarak, Birliğimize ait olduğu görüntüsüyle açılmış, dolandırıcılık amaçlı internet siteleri ve sosyal medya hesapları tespit edilmektedir" denildi ve "kredi kart aidatı iadesi gibi çeşitli vaatlerde bulunan bu internet siteleri ve sosyal medya hesapları"nın, dolandırıcılık amaçlı oldukları vurgulandı.

TBB açıklamasında şöyle denildi:

"Kredi kartı bilgilerinin, kişisel bilgilerin ele geçirilmesini hedefleyen bu gibi girişimlere kesinlikle itibar edilmemeli; banka bilgilerinin, kişisel bilgilerin paylaşılmaması bir alışkanlık haline getirilmelidir.

"Birliğimiz bu gibi internet siteleri ve sosyal medya hesaplarına karşı gerekli önlemleri almaya özen göstermekte, ilgili mercilere kapatılmaları ve gereken cezanın verilmesi için şikayetlerde bulunmaktadır."

Kaynak: Haber Merkezi

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Tarım sigortası çiftçinin kurtarıcısı
Tarım sigortası çiftçinin kurtarıcısı
Yağlı tohum fark ödemesi, hububat, baklagil ve dane mısır desteği ödeniyor
Yağlı tohum fark ödemesi, hububat, baklagil ve dane mısır...