Meral Akşener, İYİ Parti’nin Cumhurbaşkanı adayı

Meral Akşener, İYİ Parti’nin Cumhurbaşkanı adayı

İYİ Parti’nin CHP desteğinden sonra Cumhurbaşkanı adayı konusundaki konulara netlik getirdi. Adayın Meral Akşener olduğu açıklandı.

23 Nisan 2018 - 18:55

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'in Cumhurbaşkanı adayı olduğu açıklandı.
İYİ Parti genel merkezinden yapılan açıklamada, Cumhurbaşkanlığı konusuna açıklık getirildi.
Yapılan yazılı açıklamada, ülke gündemindeki son siyasal gelişmeler neticesinde milletimizin, Cumhurbaşkanlığı adaylığı ve seçim ittifakı konularında İYİ Parti ve Genel Başkan Meral Akşener’in tavrının ne olacağı konusunda yoğun bir beklenti olduğu görüşüne yer verildi.
25 Ekim 2017’de kurulan partilerinin, halkın büyük teveccühü ile karşılandığı belirtilerek, “Cumhuriyet Halk Partisi’nin gösterdiği demokratik tavra teşekkür ederiz. Elbette, YSK’nın Türkiye’yi belirsizlik ortamına sürüklemesini istemezdik. Siyasi iktidarın da milletin iradesi yönünde bir tavır sergilemesini beklerdik. Bugün medyada ve çeşitli kesimlerde, İYİ Parti’nin de içerisinde olduğu senaryolar yer almaktadır. Biz bu konudaki duruşumuzu 1 Nisan 2018 tarihinde net ve hiçbir kuşkuya yer bırakmaksızın açıklamıştık.”

TEKRAR ETTİLER

“Bunu tekrarlıyoruz; Sayın Meral Akşener her durumda Cumhurbaşkanı adayı olacaktır.” İfadesine  yer verilerek, “Milletimiz bizden bunu açık ve net olarak beklemektedir. Bu yol nereye kadar giderse, oraya kadar gitmekte kararlıyız." denildi.

Kaynak: Saat Başı Haber

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Adnan Hazır annesini kaybetti
Adnan Hazır annesini kaybetti
Usta isim Vehbi Tezcan'dan konser
Usta isim Vehbi Tezcan'dan konser