MHP’den AK Partili meclis üyelerinin açıklamalarına sert tepki

MHP'den AK Partili meclis üyelerinin açıklamalarına sert tepki

MHP  Samsun İl Başkanı Abdullah Karapıçak, son zamanlarda sosyal medya paylaşımları ile tepki çeken AK Parti Büyükşehir ve İlkadım Belediye Meclis Üyesi Hasan Uzunlar'ın "Müslüman olanlar gitti, sadece Milliyetçi kesim MHP’de kaldı" şeklindeki paylaşımlarına sert tepki gösterdi.

21 Aralık 2019 - 18:05 - Güncelleme: 21 Aralık 2019 - 18:16
Sponsorlu Bağlantılar---

Milliyetçi Harekat Partisi (MHP) Samsun İl Başkanı Abdullah Karapıçak, AK Parti İlkadım ve Büyükşehir Belediye Meclis Üyesi Hasan Uzunlar'ın sosyal medya üzerinden yaptığı paylaşımlar nedeniyle sert tepki göstererek ifadeleri 'Hadsizlik' olarak niteledi.

Daha önce Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk'e yönelik paylaşımları nedeniyle tepkilerin odağında olan Hasan Uzunlar, MHP'ye yönelik yaptığı son paylaşımlar yüzünden yeniden tepkilerin odağında oldu.

Milliyetçi Harekat Partisi (MHP) Samsun İl Başkanı Abdullah Karapıçak, yazılı açıklama yaparak AK arti Meclis üyesi Hasan Uzunlar'ın son paylaşımları için , "Milliyetçi Ülkücü camia açısından asla kabul edemeyeceğimiz ve camiada infial yaratan bu açıklama net bir ifade ile hadsizliktir." ifadelerini kullandı.

MHP Samsun İl Başkanı Abdullah Karapıçak, açıklamalarında şu ifadelere yer verdi;

"Basına yansıyan ve sosyal medyadan birçok yoruma neden olan AK Parti İlkadım Belediye Meclis Üyesi ve Samsun Büyükşehir Belediyesi Meclis Üyeliği ve Encümen Üyeliği görevleri ile Samsun Büyükşehir Belediyesindeki birçok iştiraklerde yönetim kurulu üyesi olan Hasan Uzunlar’ın şahsi sosyal medya hesabında paylaşmış olduğu “Her zaman söylerim…” diyerek başlayan iletideki “MHP’den ayrılan Müslüman kesim…” ile devam eden ve MHP içerisindeki Müslümanların ayrılarak başka bir yere sistematik olarak gitmiş gibi net bir ifadede bulunarak “Müslüman olanlar gitti…” sadece “Milliyetçi kesim MHP’de kaldı..” anlamı çıkan bir açıklamayı Milliyetçi Hareket Partisi olarak kabul etmemiz mümkün değildir.

"ASLA KABUL EDİLECEK BİR İTHAM DEĞİL"

Milliyetçi Ülkücü camia açısından asla kabul edemeyeceğimiz ve camiada infial yaratan bu açıklama net bir ifade ile hadsizliktir. Kişinin şahsi görüşlerini, bağlı olduğu parti disipline ve ittifak ruhuna uymayacak şekilde net ifadeler ile kastı aşan bu açıklama Milliyetçi Ülkücü Hareketi derinden yaralamıştır. Bu tarz kişisel ve kastı aşan net ifadeler ile yoruma mahal bırakmayacak hakaret ve ithamlarla dolu bu ve bunun gibi açıklamaların ne Samsun yerelinde ne de Ülke genelinde Cumhur İttifakına zarar vermesine asla izin vermeyeceğiz.

CUMHUR İTTİFAKINA ZARAR GELMESİNE İZİN VERMEYECEĞİZ

Daha önceden de dile getirdiğimiz gibi Cumhur İttifakı çıkara, al-ver sürecine dayalı bir ittifak olmadığı gibi masa başında kurulan bir ittifak da değildir. İttifakımızın duruşu ve temeli sağlamdır, iradesi, mayası, hamuru, ahlakı sağlamdır, hedefleri sarsılmaz seviyede yüksektir. Bizlere de düşen görev ise bu sağlam zemini genişletmek ve “beka” diyerek çıktığımız bu yolda seviyeyi yüksek tutmaktır. Bu sebeple seviyesi düşük bu tarz açıklama ve beyanları Milliyetçi Ülkücü camia olarak kabul etmek mümkün olmadığı gibi ne amaca hizmet ettiğini anlayamadığımız bu kişisel açıklamanın da ittifak gibi temeli yüce Türk Milletinin bağrında atılmış Cumhur İttifakına en ufak bir yara vermesine izin vermeyiz.

KİŞİSEL VE KASTI AŞAN BİR AÇIKLAMA

Bu bağlamda “beka” dediğimiz bu kritik süreçte esas olan, kişiler ve olaylar değil Milletin âli menfaatleri doğrultusunda yol aldığımız Cumhur İttifakıdır. İttifakın temelleri Tüm Türkiye’de olduğu gibi Samsun’da da sağlamdır. Bu tarz kişisel ve kastı aşan açıklamaları şu aşamada Cumhur İttifakına gönül veren yüce Türk Milletine mal etmek te kabul edemeyeceğimiz bir durumdur. Geleceğe bakarak, Cumhur İttifakının bilincinde, tarihi görev ve sorumluluklar omuzlarımızda hissederken, ülke için adına beka dediğimiz bu süreçte anlık olaylar ve durumların hiçbir önemi olmadığı gibi bu tür olayların ve kişisel hadsizliklerin İttifaka zarar vermesine de konunun tarafı kim olursa olsun asla izin vermeyiz.

HASAN UZUNLAR'DAN AÇIKLAMA

AK Parti Meclis üyesi Hasan Uzunlar, konuyla ilgili sosyal medya hesabından açıklama yaptı. Uzunlar şu ifadeleri kullandı; "Bütçe görüşmeleri sırasında sarıklı şehit babası hakkında “Mecliste ne işin var” diyen İYİ Parti Milletvekilinin paylaşımından bir yorumu alıntı yapıp paylaşmamı basında bazı art niyetli kişiler tarafından maksadını aşmış bir şekilde yayınlandığı görülmektedir.
Tekrar ediyorum, paylaştığım yorum benim değil İYİ Partili Milletvekilin paylaşımının altına yapılmış bir yorumdur...
Öncelikli olarak bu yorumu paylaşılmamdan dolayı ortaya çıkan yanlış anlaşılmalardan dolayı MHP’li kardeşlerimizden özür diliyorum.
Ayrıca bu haberi yapanların ve konuyla ilgili köşe yazısı yazanların kötü niyetli olduklarından en ufak bir şüphem yoktur.
Maksatlı haber yaparak şahsımı rencide edenleri yüce Türk yargısına havale edeceğimin bilinmesini isterim."

 

Sponsorlu Bağlantılar---
Kaynak: Haber Merkezi

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Bitcoin BTC düşüş ve yükseliş eğilimi
Bitcoin BTC düşüş ve yükseliş eğilimi
Güldüren yüz Kemal Sunal yaşıyor mu, öldü mü reklam filmi dikkat çekti
Güldüren yüz Kemal Sunal yaşıyor mu, öldü mü reklam filmi...