MHP İl Tekin görevden alındı, Erhan Usta Disipline sevk edildi 

MHP İl Tekin görevden alındı, Erhan Usta Disipline sevk edildi 

MHP Samsun kadrosunda şok gelişme yaşandı. Genel merkez MHP Samsun İl Başkanı Taner Tekin'i görevden aldı, Milletvekili Erhan Usta'yı disipline sevk etti.

02 Ocak 2019 - 16:12
Sponsorlu Bağlantılar---

Samsun'da MHP ve AK Parti arasında devam eden ittifak görüşmelerinde sürecinde yaşanan polimik ve açıklamalar sonrasında MHP Genel Merkezi'nden flaş hamle geldi. 
MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın, yaptığı açıklamada Cumhur İttifakı sürecine zarar verecek hamlelere dikkat çekti.
Yalçın,  "Cumhur İttifakı ruhuna aykırı faaliyetlerinden dolayı Milliyetçi Hareket Partisi Samsun İl Başkanı Taner Tekin görevden alınmıştır. Milliyetçi Hareket Partisi Samsun Milletvekili Erhan Usta'nın da Merkez Disiplin Kurulu'na sevki hususunda gerekli çalışmalar başlatılmıştır." dedi.

SÜREÇTE NE OLDU 

AK Parti ve MHP arasında devam eden ittifak görüşmelerinde kamuoyunda bir çok polimik yaşandı.
AK Parti İl Başkanı Hakan Karaduman'ın, bir internet televizyonunda ittifak süreciyle ilgili yaptığı konuşmanın ardından MHP kanadığından açıklamalar gelmişti.
MHP Samsun Milletvekili Erhan Usta, "Genel başkanımız ifade etti. Jest ile rest arasında bir harf farkı var. İttifak olmazsa olmazımız değil. MHP olarak Samsun'da 7 belediye istiyoruz ancak AK Parti, iki belediye veriyor. Oysa MHP, Büyükşehir dahil bütün ilçelerde iddialı. Dolayısıyla bu iddiamızı karşılayacak ölçüde ilçe bırakılması lazım” diye konuştu.

İLKADIM BİZİM KIRMIZI ÇİZGİMİZ

AK Parti ile yaptıkları ittifakta arzularının 24 Haziran seçimlerinde Cumhur İttifakı’nın aldığı oy oranının altına düşmemek olduğunu, bunu da yüzde 52 olduğunu vurgulayan Usta, "Bir ilçede MHP çok güçlü olarak görülüyor ve vatandaş istiyorsa bunun MHP'ye bırakılmaması ittifakın toplam oyuna zarar verir. Örneğin İlkadım'da bir sürü anket var. Kim açık ara önde baksınlar. Böyle bir durum varken, bizim İlkadım'ı AK Parti'ye bırakmamız mümkün olabilir mi? Özellikle de İlkadım, bizim kırmızı çizgimiz" dedi.

TANER TEKİN ANKARA’YA ÇAĞRILDI

Bu arada, yaşanan gerginlikler üzerine MHP Samsun İl Başkanı Taner Tekin Ankara'ya çağrılmıştı. 
 

Sponsorlu Bağlantılar---
Kaynak: Haber Merkezi

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Bitcoin BTC düşüş ve yükseliş eğilimi
Bitcoin BTC düşüş ve yükseliş eğilimi
Güldüren yüz Kemal Sunal yaşıyor mu, öldü mü reklam filmi dikkat çekti
Güldüren yüz Kemal Sunal yaşıyor mu, öldü mü reklam filmi...