Midesinden çıkanlar herkesi şaşırttı

Midesinden çıkanlar herkesi şaşırttı

Antalya'da küçük yaşından itibaren saç yiyen genç kızın midesinden 1.5 kilogram saç yumağı çıktı.

02 Haziran 2018 - 00:58

Antalya'da mide ağrısı şikayeti üzerine hastaneye başvuran 20 yaşındaki Seda Nur Saygı'nın (20) midesinden 1,5 kilogram saç çıkarıldı. 

Mide bulantısı, kusma ve midede şiddetli ağrı şikâyeti ile Kepez Devlet Hastanesi'ne başvuran Seda Nur Saygı'ya hastanede yapılan tetkiklerde, mide içerisinde yabancı madde olduğunu tespit edildi. Genel cerrahi uzmanı Metin Çiftçi tarafından ameliyata alınan Saygı'nın midesinden yumak haline gelen 1,5 kilogram saç tespit etti.

SAÇLAR MİDE ŞEKLİNİ ALMIŞ

Saçı çıkarıp mide içerisini temizleyip Dr. Metin Çiftçi, ameliyatın 1,5 saat sürdüğünü söyledi. Hastanın çocukluktan bu yana saç yeme öyküsünün olduğuna da dikkat çeken Dr. Çiftçi, “Hastamızın karın bölgesinde ele gelen bir kitle tespit ettik. Tomografi ve ultrason sonuçlarını görünce açıkçası şaşırdık. Çünkü saç yumağı midenin şeklini almıştı. Hastanın geçmişini sorguladığımızda küçüklüğünde saç yediğini öğrendik. Daha önce de buna benzer vakalar görmüştük ancak bu büyüklükteki bir yumağı hekim olarak ilk kez gördüm. Operasyonda saç yumağını çıkarıp mideyi onardık" dedi.

KÜÇÜK YAŞINDAN BUYANA SAÇINI YEMİŞ

Farklı hastanelere defalarca aynı şikayetle gittiğini ancak bir türlü sonuç alamadığını anlatan Seda Nur Saygı ise sürekli mide bulantısı yaşadığını söyledi. Kepez Devlet Hastanesi'ne gelince ilk muayenede sorunun kaynağının tespit edildiğini anlatan Saygı “Çok küçük yaşlarda saç yermişim, annem söylerdi hep. Ancak bu kadar yiyebileceğimi düşünmüyorum. Sanırım midemin içerisinde birikip büyümüş. Saçı bana gösterdiler çok şaşırdım" diye konuştu.

Kaynak: Haber Merkezi

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Adnan Hazır annesini kaybetti
Adnan Hazır annesini kaybetti
Usta isim Vehbi Tezcan'dan konser
Usta isim Vehbi Tezcan'dan konser