• Reklam
  • Reklam
MMO’dan yetkilendirme kursu

MMO'dan yetkilendirme kursu

MMO Samsun Şube’ye bağlı Çorum İl Temsilciliğinde, Yangın Tesisatı Mühendis Yetkilendirme Kursu gerçekleştirdi.

19 Mart 2018 - 19:20

Makina Mühendisleri Odası Samsun Şube’ye bağlı Çorum İl Temsilciliğinde, MİEM (Meslek İçi Eğitim Merkezi) kapsamında üyelerine yönelik düzenlemiş olduğu Mühendis Yetkilendirme Kurslarına “Yangın Tesisatı Mühendis Yetkilendirme Kursu” ile devam etti.

MMO Ana Yönetmelik ve Yönetmelikleri, Mühendislik Etiği, Yangının Oluşması ve Önlenmesi, Binaların Yangından Korunması Hakkında Yönetmelik gibi konularda gerçekleştirilen eğitimlere 16 makina mühendisi katılmıştır. Eğitimler MMO MİEM Kurs Eğitmeni Mak. Müh. Kerim Sezer tarafından verildi.

Kurs ile ilgili olarak basına bilgi veren Makina Mühendisleri Odası Çorum İl Temsilciliği Yürütme Kurulu Başkanı Yakup Uslu,"Yangın tehlikesinin, canlı yaşamına yönelik en ciddi risk unsurlarından bir tanesidir. Etkin bir yangınla mücadelenin yapıların tasarım yani projelendirme aşamasında yangın riskinin gözetilerek tasarımın gerçekleştirilmesiyle olabilir. Toplumun yangına karşı bilincinin artırılmasının olası risklerin bertaraf edilmesi açısından gerekli. " dedi.

Kaynak: Saat Başı Haber

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Tok,
Tok, "İş Bilenin, Kılıç Kuşananın'
Sevdamızın Adı Tekkeköy
Sevdamızın Adı Tekkeköy