Muharrem İnce, yardımcısı yaparsa olurum

Muharrem İnce, yardımcısı yaparsa olurum

CHP'nin Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce, "Meral Akşener beni yardımcısı yaparsa olurum. Hiç öyle bir kompleksim yok benim. " dedi.

11 Mayıs 2018 - 13:23

CHP'nin Cumhurbaşkanı adayı Muharrem Meral Akşener’in ikinci tura kalması halinde tutumunun ne olacağına yönelik soru üzerine "Beni yardımcısı yaparsa olurum. Hiç öyle bir kompleksim yok benim." dedi.

Hakkari'den Trabzon'a gelen Muharrem İnce, kentteki sivil toplum kuruluşu temsilcileri, üyeleri ve partililerle düzenlenen kahvaltıda buluştu.

Türkiye gündemiyle ilgili bir çok açıklama yapan İnce, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'in ikinci tura kalması halinde kendilerinin tutumu ne olacağıyla ilgili soruya ilginç bir cevap verdi.

İnce, ""Beni yardımcısı yaparsa olurum. Hiç öyle bir kompleksim yok benim, hiç düşünmeden, beni yardımcısı yaparsa olurum. Otobüsün üstüne binerim, karış karış Türkiye'yi gezerim seçilmesi için. Biz memleket derdindeyiz, Muharrem İnce'ye koltuk aramıyoruz biz. Ama şundan emin olun: Ben öyle bir kadro ve ekiple, öyle bir liyakat sahibi insanlarla yöneteceğim ki bu ülkeyi, demokrasi gelecek. Önce demokrasi. Ben salona girdiğimde ayağa kalkmayan bir yargıçlar istiyorum. Ayağa kalmayacak. Çay toplayan, düğme ilikleyen yargıç istemiyorum ben. Önce yargıdan başlayacağız. 'Tayyip Erdoğan'ı yargılayacak mısınız?' Hayır. Bu yargının görevidir. Bağımsız, tarafsız adil bir yargı düzenini hep birlikte kurarız, sonra beni de o yargılayabilir, Erdoğan’ı da, sizi de yargılayabilir. Kimse bu ülkenin mahkemelerine güvenmiyor. Bizim kuracağımız bu düzende Erdoğan da rahat edecek. Gelecek Rize'ye, çayını içecek." dedi.

Beraberindeki eşi Ülkü İnce ile otobüsten kentteki vatandaşları selamlayan Muharrem İnce, Rize’ye geçti.

Sponsorlu Bağlantılar---
Kaynak: Saat Başı Haber

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Üç sınav geç başvuru alınacak
Üç sınav geç başvuru alınacak
Dolu tarım arazilerine zarar verdi
Dolu tarım arazilerine zarar verdi