Mülteci yetimler için buluşuldu

Mülteci yetimler için buluşuldu

Samsun'da mülteci çocuklar için 'Yetim Şenliği' düzenlendi. Çocuklar gönüllerince eğlendi hemde dayanışma vurgusu yapıldı.

02 Mart 2018 - 12:40
Sponsorlu Bağlantılar---

Samsun’da Emine-Ahmet Yeni Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi 9’uncu sınıf öğrencileri ile İnsani Yardım Vakfı (İHH) Samsun Şubesi'nce yaşları 5 ile 12 arasında değişen 45 mülteci çocuk için 'Yetim Şenliği' düzenlendi.

Okulun konferans salonunda düzenlenen şenliğe AK Parti Samsun İl Başkanı Hakan Karaduman, İl Milli Eğitim Din Öğretimi Şube Müdürü Ali Doğan, İHH Şube Başkanı Hüseyin Mutlu, Emine-Ahmet Yeni Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi Müdiresi Ayşegül Şahin, mülteci yetim çocuklar, öğretmenler ile öğrenciler katıldı.

Etkinlik öncesi konuşan Emine-Ahmet Yeni Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi Müdiresi Ayşegül Şahin, "Yetim dayanışma günleri kapsamında okulumuzun 9’uncu sınıf öğrencileri Samsun’da yaşayan mülteci ailelerin çocuklarına güzel bir gün yaşatmak istediler. İHH ile ortak bir program hazırladık. Bu program çerçevesinde eğlenceler ve etkinlikler yaptıracağız. 9’uncu sınıf öğrencilerimiz, mülteci çocuklara mont, ayakkabı, boyama kitapları gibi hediyeler aldılar" dedi.

Etkinliği anlamlı bulduğunu belirten İl Milli Eğitim Din Öğretimi Şube Müdürü Ali Doğan, "Çocuklar gülerse dünya güler. Bu söz çok anlamlı bir söz. Dünyayı çocuklar yönetse sanki bu zulümler olmaz, bu savaşlar olmaz, bu yoksulluklar olmaz. Ama büyüdükçe paylaşılamayan, büyüdükçe çatışmaların, savaşların dünyamızda kol gezdiğini görüyoruz. İnşallah bu çocuklarımız bizlerin sevgisiyle ve desteği ile büyüdüklerinde bugünden daha güzel ve barış dolu bir dünya geleceğe armağan edeceklerdir" diye konuştu.

Yetim mültecilere yönelik düzenlenen şenlik ilk olarak Kuran tilaveti ile başladı. Ardından şiirler okundu ve Arapça çocuk şarkıları söylendi. Etkinlik daha sonra oyun ve ikramla son buldu. Etkinlik boyunca mülteci yetim çocukları, balonla oynama, yüz boyama, ebru sanatı, resim boyama gibi etkinliklere katıldı.

Sponsorlu Bağlantılar---
Kaynak: Haber Merkezi

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Güldüren yüz Kemal Sunal yaşıyor mu, öldü mü reklam filmi dikkat çekti
Güldüren yüz Kemal Sunal yaşıyor mu, öldü mü reklam filmi...
2021 yılı makroekonomik istikrara için reform yılı olacak
2021 yılı makroekonomik istikrara için reform yılı olacak