Münbiç’te ortak devriye

Münbiç'te ortak devriye

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın, ABD Münbiç mutabakatının ardından yakın zamanda ortak devriye faaliyetlerinin başlayacağını açıkladı.

21 Eylül 2018 - 13:29
Sponsorlu Bağlantılar---

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, ABD ile olan Münbiç mutabakatına ilişkin, "Münbiç yol haritasının planlandığı şekilde, herhangi bir gecikme olmadan uygulanmasını beklediğimizi ifade ediyoruz. Çok yakın zamanda müşterek eğim ve ortak devriye faaliyetleri başlayacak. Faaliyetlere mani bir durum söz konusu değil" ifadelerini kullandı.

ERDOĞAN'NIN TRUMP İLE GÖRÜŞECEK Mİ?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'nın ABD ziyaretinde Trump ile görüşüp görüşmeyeceğine ilişkin bir soru üzerine Kalın, "Çeşitli devlet başkanları ile görüşecek. Kesinleşenler var kesinleşmeyenler var" dedi. 

"YEREL SEÇİMLERDE CUMHUR İTTİFAKI"

Cumhur ittifakı'na ilişkin bir soru üzerine Kalın,  "Cumhur ittifakı, yerel seçimlerde de önem arz ediyor. O konuyu parti tarafına bırakmak isterim. Nasıl detaylar ortaya çıkacak konuşulacak. Bahçeli'nin açıklaması memnuniyet verici" diye konuştu. 

KATAR EMİRİ'NİN UÇAK HİBE ETMESİ

Katar Emiri'nin uçak hibe etmesine ilişkin bir soru üzerine Kalın, "Türkiye Cumhuriyeti devletinin bütçesinden çıkan bir lira bile söz konusu değil. Alınan uçak kimsenin şahsı malı değil. Türkiye Cumhuriyeti'nin uçak filosu envanterine konulmuş bir uçak. Türkiye ile Katar'ın arasındaki iyi ilişkiler olarak değerlendirilmesi gereken bir konu.  Bunun üzerinden yeni siyasi polemikler üretmeye gerek yok. Sayın Bahçeli'nin görüşünü saygı ile karşılıyoruz" dedi. 

Sponsorlu Bağlantılar---
Kaynak: Haber Merkezi

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Bitcoin BTC düşüş ve yükseliş eğilimi
Bitcoin BTC düşüş ve yükseliş eğilimi
Güldüren yüz Kemal Sunal yaşıyor mu, öldü mü reklam filmi dikkat çekti
Güldüren yüz Kemal Sunal yaşıyor mu, öldü mü reklam filmi...