• Reklam
Öğrencilerden geri dönüşüme katkı 

Öğrencilerden geri dönüşüme katkı 

Samsun Arıburnu Okulu Öğrencileri topladıkları  220 kilogram atık pilleri İlkadım Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü yetkililerine teslim etti.

08 Haziran 2017 - 00:13

Taşınabilir Pil Üreticileri ve İthalatçıları Derneği (TAP) ile okullar arasında yapılan atık pil toplama kampanyası çerçevesinde Samsun İlkadım Arıburnu İlkokulundan çevreye muhteşem bir katkı yapıldı. 
Okul Müdürü Zekeriya Keskin ve Proje Koordinatörü Ünal Çalışcı, “Önceki yıllarda da okullarının en fazla atık pil toplayan okul olduğunu, öğrencilerinin bu konuda bilinçli bireylere dönüştüğünü” söylediler. Okulda en fazla atık pil toplayan sınıf olan 3M sınıfının öğretmeni Mehmet BATUR “Bu yıl sınıf olarak 48 kg atık pil toplayarak okulda birinci olduk. Bu tatlı rekabet ile öğrencilerimizin çevre bilinci giderek artmaktadır.” dedi. 

220 kg atık pili teslim alan Çevre Koruma ve Kontrol Müdürü Dr.Köksal Sarıoğlu, “Arıburnu İlkokulunu bu örnek davranışından dolayı tebrik ediyoruz. Çevreye muhteşem bir katkı yaptılar. Diğer okullarımızdan da bu katkıyı bekliyoruz. Bu atıklar tarafımızdan TAP’a gönderilecek ve doğaya zarar vermesinin önüne geçilecektir. Ayrıca evlerinde veya işyerlerinde atık pillerini biriktirenlerin İlkadım Belediyemize ait ALO ATIK HATTI olan 444 55 06 nolu telefona haber vermeleri halinde biriktirdikleri atık pillerin verilen adreslerden alıyoruz.” şeklinde konuştu. 

Atık Pillerin toplanması; hem geri dönüşüm acısından, hem de pillerin içerisinde bulunan kimyasal maddelerin toprağa gitmesi sonucu uzun yıllar toprağa ve tarım ürünlerine zarar vermesi nedeniyle çok önemli olduğunu vurgulayan İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok, ”Bu piller toplanmasaydı, çöplerle birlikte toprağa karışacaktı. Ancak Arıburnu öğrencilerimizin toplamış oldukları 220 kg atık pilleri ile böyle bir şeyin olmasının önüne geçerek çevreye muhteşem bir katkı yaptı. Çevre bilinci oluşturmak açısından bu tip faaliyetlere katkı veren Arıburnu öğrencilerimizi, öğretmenlerimizi, Okul Müdürü Zekeriya Keskin ve Proje Koordinatörü Ünal Çalışcı’ yı tebrik ediyorum. Ayrıca 3M sınıfının öğretmeni Mehmet Batur’u da atık pil toplamada okul birincisi oldukları için öğrencileri ile birlikte tebrik ediyorum.” dedi. 
 

Kaynak: Haber Merkezi

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Bandırma Vapurun’da Atatürk fotoğraflarının atılmasına soruşturma 
Bandırma Vapurun’da Atatürk fotoğraflarının atılmasına...
Erdem yurt dışına çıkamadı
Erdem yurt dışına çıkamadı