Olimpiyatlarda ulaşım kontrol altında

Olimpiyatlarda ulaşım kontrol altında

Samsun’da 18-30 Temmuz tarihleri arasında gerçekleştirilecek olimpiyatların açılış töreni nedeniyle yaşanacak yoğunluk yüzünden toplu taşıma araçlarının tercih edilmesi konusunda uyarı yapıldı.

12 Temmuz 2017 - 20:37

Samsun Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Daire Başkanı ve Olimpiyat Ulaşım Sorumlusu Kadir Gürkan, Gürkan, "Özellikle vatandaşların 18 Temmuz'da açılış töreninin yapılacağı günü göze olarak bireysel araçlarının yerine toplu taşıma anaçlarını tercih etmelerini istiyoruz" dedi.

Dünyanın 3. büyük organizasyonu olan İşitme Engelliler Olimpiyatları için 97 ülke akreditasyon gerçekleştirdi. Yaklaşık 5 bin sporcunun konaklama, antrenman ve yarışmalara katılımının sağlanması için 590 ise araç kiralandı. Sporcuların ulaşımın kolay olması için 23. Yaz İşitme Engelliler Olimpiyat Oyunlarında (2017 İşitme Engelliler Olimpiyatları) görev yapacak araçlara UKOME ile kara yollarında öncelik sağlandı.

Özellikle olimpiyat açılışı ve kapanışın yapılacağı 18-30 Temmuz tarihlerinde vatandaşların yollarda zorluk çekmemesi adına  mümkün olduğu sürece toplu taşıma araçları kullanması konusunda uyarı geldi.

Olimpiyat Ulaşım Koordinasyon Sorumlusu ve Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Daire Başkanı Kadir Gürkan basın mensuplarına, olimpiyatlar tarihinde ilk kez 97 ülkenin katılacağını ve bunun bir rekor olduğunu söyledi.

Gençlik ve Spor Bakanlığı'nın 590 araç kiraladığını aynı zamanda Samsun Hafif Sistem A.Ş'nin olimpiyatlar boyuncu sporcuların ulaşım organizasyonunun yapılması için çağrı merkezi kurulduğunu kaydeden Gürkan, "Bu çağrı merkezinde tüm sıkıntılar çözülecek. Ayrıca olimpiyatların açılışı ve kapanışı Samsun Stadyumunda yapılacak. Sporcuların ve vatandaşların ulaşım transferini yapacağız. Ancak özellikle vatandaşların 18 Temmuz'da açılış töreninin yapılacağını günü göze olarak bireysel araçlarının yerine toplu taşıma anaçlarını tercih etmelerini istiyoruz. Aynı şekilde kapanış törenin yapılacağı 30 Temmuz tarihinde de toplum taşıma araçlarıyla yolculuk yapılmasını öneriyoruz." dedi.

Olimpiyatın açılış günü saat 17:00 ile 24:00 saatleri arasında vatandaşların ücretsiz taşınacağını dile getiren Gürkan, sürücüleri, sporcuları taşıyan araçlara öncelik vermesi ve hoşgörülü davranması noktasında da duyarlı olmaya çağırdı.

Sponsorlu Bağlantılar---
Kaynak: Haber Merkezi

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Samsunspor birinci lige yükseldi
Samsunspor birinci lige yükseldi
Acun Ilıcalı'dan dünya rekoru
Acun Ilıcalı'dan dünya rekoru