OMÜ’de doçent alımı

OMÜ'de doçent alımı

Ondokuz Mayıs Üniversitesi’nde doçent olan ama kadro olmadığı için yardımcı doçent statüsünde bulunan 21 akademisyene kadroları veriyor, 5 yeni yardımcı doçent alıyor.

15 Haziran 2017 - 11:18

Samsun Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) 21 doçent ve 5 yardımcı doçent alımı yapacağını açıkladı.

OMÜ’de eğitim alan ve doçentlik ünvanına gelen doçentler kadroları olmadığı için yardımcı doçent olarak görevlerine devam ediyordu. OMÜ Rektörlüğü’nün girişimi ile birlikte 21 öğretim görevlisi doçentlik unvanına kavuşacak.

OMÜ Rektörlüğü tarafından yapılan açıklamada, devamlı statüde üniversitede görev yapacak öğretim üyesi alınacağını duyurdu. Yapılan başvurularla ilgili detayların OMÜ’nün resmi internet sitesinde yayınlandığı kaydedildi. Yapılan başvurularla OMÜ’de eğitim veren 21 öğretim görevlisi doçent olmalarına rağmen mali açıdan da doçentlik kadrosu alamayanlar doçentlik kadrosuna dahil edilirken, 5 yardımcı doçentin ise ilk defa öğretim üyesi olacakları belirtildi.

Başvurular gerekli formların doldurulması sonrasında, OMÜ Rektörlük Dairesi Başkanlığına şahsen yapılacak. Yardımcı doçent kadrolarına doçentlerin başvuramayacağı gibi doçent adayları da kadro başvuru formunu bilgisayar ortamında düzenleyecek.

Devamlı statüde olacağı, son başvuru tarihinin ise 28 Haziran 2017 mesai bitimi olduğu belirtildi.

Sponsorlu Bağlantılar---

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Sağlık, gıda ve tarımın değeri görüldü
Sağlık, gıda ve tarımın değeri görüldü
Sakarya'da havai fişek büyük patlama
Sakarya'da havai fişek büyük patlama