OMÜ’de genç doktorlar mezun oldu

OMÜ'de genç doktorlar mezun oldu

Ondokuz Mayıs Üniversitesi Tıp Fakültesi 39. dönem mezunlarını verdi. Büyükşehir belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, “Genç hekimlerimiz sizler artık Allah'ın şifa veren ellerisiniz." dedi.

03 Temmuz 2017 - 14:43 - Güncelleme: 03 Temmuz 2017 - 15:35

Ondokuz Mayıs Üniversitesi Tıp Fakültesi 39. dönem mezunlarını verdi. Mezuniyet töreni, Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, OMÜ Rektörü Prof. Dr. Sait Bilginç, akademisyenler öğrenci ve ailelerinin katılımıyla gerçekleşti.

Törende açıklama yapan Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, OMÜ’nün kendini kanıtlamış ve başarı çıtasını her geçen gün yükselten önemli üniversiteler arasında olduğunu söyledi.

Başkan Yılmaz, "Ondokuz Mayıs Üniversitesi Tıp Fakültemiz 39. dönem mezunlarını verdi. Genç hekimlerimiz sizler artık Allah'ın şifa veren ellerisiniz. Eminim ki hepiniz ülkemizin en ücra köşesinde görev yapmak için can atıyorsunuz. Hepinize meslek hayatınız boyunca başarılar diliyorum." dedi.

Türkiye’nin sağlık kadrosunun her geçen gün güçlendiğini belirten Yılmaz, “Sağlık bir ülkenin, insanın hayatında en önemli unsurlardan. Doktorlarımız sağlık sürecinin en önemli aktörlerinden. Türkiye’de sağlık sektörü hükümetimizin başarılı uygulamaları ve destekleriyle gelişti, çağ atladı. Doktora, sağlık kuruluşlarına anında ulaşabiliyor, en iyi tedaviyi alabiliyoruz. Ülkemiz dünyanın sağlık merkezi olma yolunda emin adımlarla ilerliyor. Böyle önemli bir mesleği büyük fedakarlıklarla yapan hekimlerimiz ve sağlık çalışanlarımız en iyi eğitimlerle bu süreçte meslek hayatına atılıyor. Biz Türk hekimlerine güveniyor, kendimizi gözümüzü kırpmadan emanet ediyoruz. İşte bu sıralarda yetişen hekimler, şimdi yeni hayatlar kurtarmak, insanlarımızı iyileştirmek için yola çıktı. OMÜ gibi önemli bir üniversiteden mezun olmanın da ayrıcalığıyla genç doktorlarımız bir çok başarıya imza atacaktır.” diye konuştu.

Sponsorlu Bağlantılar---
Kaynak: Haber Merkezi

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Sağlık, gıda ve tarımın değeri görüldü
Sağlık, gıda ve tarımın değeri görüldü
Sakarya'da havai fişek büyük patlama
Sakarya'da havai fişek büyük patlama