OMÜ’de öğrenci buluşması

OMÜ'de öğrenci buluşması

2017-2018 Bahar yarıyılı Erasmus Programı ile Ondokuz Mayıs Üniversitesi'ne (OMÜ) katılan 16 uluslararası öğrenciye oryantasyon programı gerçekleşti.

20 Şubat 2018 - 19:04

2017-2018 Bahar yarıyılı Erasmus Programı ile Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) ailesine katılan 16 uluslararası öğrenciye oryantasyon programı düzenlendi.
OMTEL Otel’de gerçekleşen oryantasyonu, OMÜ Uluslararası İlişkiler Birimi Uluslararası Öğrenci Ofisi’nden Erasmus Gelen Öğrenci Sorumlusu Betül Yıldırım verdi. Yıldırım, İspanya, Rusya, Yunanistan, Almanya, Ukrayna ve Litvanya’dan gelen öğrencilere, Samsun’u ve OMÜ’yü tüm yönleriyle tanıttığı bir sunum gerçekleştirdi.

Öğrencilere kampüs ve tüm fakülteler hakkında bilgi veren Yıldırım onların kendine yönelttiği soruları da tek tek yanıtladı.
Sunum sonrası OMTEL Otel’de hep birlikte yemek yiyip, sohbet eden uluslararası öğrenciler ve Uluslararası Öğrenci Ofisi sorumluları daha sonra kampüs turu yaparak fakülteleri yakından görme şansı buldular.
Şehir gezisine de çıkarılan öğrenciler Amisos Tepesi ve Amisos Köyü’nü gezdiler. Hep birlikte keyifli bir gün geçiren öğrenciler son olarak Kent Müzesi’ni gezerek şehrin geçmişine ve bugününe de tanıklık etmiş oldular.

Kaynak: Haber Merkezi

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
AK Parti belediyecilik anlayışını farklı bir noktaya taşıdı
AK Parti belediyecilik anlayışını farklı bir noktaya taşıdı
Türkiye'ye örnek proje
Türkiye'ye örnek proje