OMÜ kaliteye odaklandı 

OMÜ kaliteye odaklandı 

Ondokuz Mayıs Üniversitesi, kalitenin artırılması için üniversiteyi dış değerlendirmeye açtı. 

13 Eylül 2017 - 18:56

Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ), “kalite” kültürünün geliştirilmesi ve yaygınlaştırılması konusunda eğitim programlarına devam ediyor.

Bu kapsamda Ondokuz Mayıs Üniversitesi Rektörlüğünün davetlisi olarak Samsun’a gelen İstanbul Medipol Üniversitesi Tıp Fakültesi öğretim üyesi ve önceki YÖK üyelerinden Prof. Dr. Recep Öztürk, “Yükseköğretimde Kalite” başlıklı sunumuyla bu sürece dair dünyada ve Türkiye’de yaşanan gelişmeleri ve bu konuda izlenecek aşamaları katılımcılarla paylaştı.
Toplantının açılış konuşmasını yapan Rektör Prof. Dr. Sait Bilgiç, yapmakta oldukları asli işlerin kendilerinden beklenen ölçüde planlı, kaliteli ve başarılı bir şekilde yürümesini sağlamak adına bu tür toplantı ve etkinlikleri gerçekleştirdiklerini ifade etti.

Türkiye’de son yıllarda yükseköğretim kurumlarına yüklenen yükümlülüklerden birisinin de kalite olduğuna dikkat çeken Bilgiç, “OMÜ olarak kurumsal iç ve dış değerlendirme süreçlerini kamuoyuyla paylaşma sorumluluğumuz var. Kalite yönetimi sürecinde kurumsal iç ve dış değerlendirmelerle kendi gidişatımızı kendi gözümüzle görerek ortaya koymak, kendi tespit ve gerçeklerimizi de kamuoyu ile paylaşmak durumundayız. Bizler de zaten kurumsal dış değerlendirmeye tabi olmak için niyet beyanımızı Yükseköğretim Kurulunun (YÖK) Kalite Kuruluna iletmiştik. Bu da kabul görerek 2017 yılı içerisinde kurumsal dış değerlendirmeye tabi olduk. Bütün bunları asli işlerimizi planlı bir şekilde yürütmek, bunları kendi vizyon ve misyonumuzla kontrollü ve koordineli olarak ortaya koymak adına gerçekleştiriyoruz. Elbette bütün bu çabaların pozitif yansımaları olacağı inancındayız.” dedi.

Etkinliğin sonunda Rektör Prof. Dr. Sait Bilgiç, İstanbul Medipol Üniversitesi Tıp Fakültesi öğretim üyesi ve önceki YÖK üyelerinden Prof. Dr. Recep Öztürk’ü aralarında görmekten büyük memnuniyet duyduğunu belirterek konuğuna fidan sertifikası ile üniversitenin hediyesini takdim etti.

Sponsorlu Bağlantılar---
Kaynak: Haber Merkezi

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Sağlık, gıda ve tarımın değeri görüldü
Sağlık, gıda ve tarımın değeri görüldü
Sakarya'da havai fişek büyük patlama
Sakarya'da havai fişek büyük patlama